Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan működik ez a TB dolog?

Hogyan működik ez a TB dolog?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy nem sok mindent tudok róla, kb annyit hogy ha van munkahelyem akkor az állja a TB-t, ha nincs akkor meg nekem kell fizetni. De miért és mennyit?

Elég sokat járok orvoshoz, most kezdem az utolsó félévemet az egyetemen, eddig csak nem bejelentett munkáim voltak. Ha nem találok állást akkor mi lesz velem? Érdekelne ez a dolog a jövőm miatt.

Tudom, hogy nagyon alap dolog de nem tudom, hogy működik ez. Minden választ előre is köszönök :)



2016. júl. 29. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Havonta 7500 ft, akkor is fizetni kell, ha nem mesz orvoshoz, mert igazabol adokent mukodik. Egyseges, mindenki ennyit fizet. Ha valami nem vilagos irj privit :)
2016. júl. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Miután megszűnik a jogviszonyod az egyetemmel, be kell menned egy adóhivatalba. Ők megmondják, hogy mikortól kell kezdened a havi kb 7000 ft-ot fizetned (az iskola miatt még egy darabig nem kell, talán 45 napig). Dönthetsz, hogy csekken fizeted vagy átutalod. Aztán ezt minden hónapban fizetned kell, ha mész orvoshoz, ha nem. Ha lesz bejelentett munkahelyed, akkor elballagsz megint az adóhivatalba és kijelentkezel. mivel onnantól a cég fizeti majd.
2016. júl. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
és ha elutasítanak az állásokból, nem tudok elhelyezkedni (büfészak) de én úgy döntök hogy tanulok egy szakmát utána, az fizeti a TB-t, mert úgy tudom, hogy egy diploma és egy szakma tanulása mindenkinek alanyi jogon jár. Kérdés hogy ilyen korban ezt elfelejtettem írni 24 évesen is lehet még így csinálni, és tanulni szakmát ennyi idősen.
2016. júl. 29. 15:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha már volt jogviszonyod bárhol, akkor aktiválodik ez a TB dolog és ha megszűnik az állásod fizetni kell tovább, ha nem volt akkor nem kell fizetned egészen addig még nem lépsz munkába tudtommal.


Ha volt már állásod és megszünik és újra lesz akkor a közte lévő időt behajták rajtad (egyszer(vszinü soha))

2016. júl. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Úgy tudom, hogy az államilag támogatott felsőoktatási vagy OKJ-s képzés nincs korhoz kötve, mivel ez diszkrimináció lenne.
2016. aug. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!