Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Végbélrepedésem van. A doki...

Végbélrepedésem van. A doki felírt 30 napra napi 1 kúpot és mondta, hogy próbáljak reggelente puha székletet produkálni. De hogyan?

Figyelt kérdés
Az mitől lehet hogy a széklet kb. 1/5-e, tehát az eleje kemény a többi pedig lágy. Így mindig fájdalmas a székelés. Emiatt félek, hogy ez a repedés soha nem fog helyrejönni, pedig már a kúra felénél tartok. Sok folyadékot fogyasztok, eszek őszibarackot, szilvát, rostos üdítőt, napi 1 evőkanállal indiai útifű maghéjat, müzlit, gabonapelyhet, esténként nem kenyeret eszek hanem puffasztott búzaszeletet. Most vettem paraffinolajat, de a széklet eleje ugyanolyan kemény. Fogyasztok tökmagolajat is. Mondjuk tény, általában későn, fél 9 fele eszek, nem tudom nem-e ez lehet a probléma...Várom a segítőkész válaszokat!

2016. aug. 13. 14:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ez eddig jo, de inkabb a zoldsegekre kellene raallni. A gyumolcsok magas cukortartalmuk miatt nem mindig jonnek be erre a celra. Mit reggelizel? Iszol eleg vizet? A gyumolcsle stb csak plusz legyen a napi 2-3 liter tiszta viz mellett.
2016. aug. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Márpedig ez egyértelműen azt jelzi, hogy folyadékhiányt érzékel a szervezet és a végbélben levő béltartalomból szívja ki a vizet. Fűszermentesen kell étkezni és a bevitel lehetőleg ne tartalmazzon kifejezetten száraz kaját, azaz a száraz puffasztott búzaszelet nem ajánlható. Visznt a legjobb a savanyúkáposzta rendszeres fogyasztása.
2016. aug. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Reggelizni általában csak egy jóreggeltet szoktam meg egy pohár teát. Enyhe ásványvizet szoktam inni, szerintem majdhogynem napi 1 üveggel elfogy. Mellette még teát is iszok meg vizet is. Én úgy gondolom tényleg sok folyadékot iszok, de akkor próbálok még többet inni. Csak azt nem értem, hogy egy széklet egy kisebbik fele hogy lehet kemény a többi meg puha. Egyenlőre akkor a puffasztott búzaszeletet sem fogom enni, pláne nem este fél 9 fele. A fűszeres kajákat kerülöm, mostanában nem is ettem olyat. A savanyúkáposzta az mire jó?
2016. aug. 13. 15:31
 4/14 A kérdező kommentje:
Én már arra is gondoltam, nem-e esetleg a kúptól van-e ez az állapot...
2016. aug. 13. 15:33
 5/14 anonim ***** válasza:
egyél amarántot!
2016. aug. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Az meg mi a franc?:)
2016. aug. 13. 16:10
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem a kúptól van, az eleje már régebb óta benned van, az már megkeményedett.

Egyél ebédre zöldséges leveseket, főzeléket, délután gyümölcsöt, pl jó érett szőlő és szilva, este natur joghurtot lenmaggal.

2016. szept. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm a segítő jellegű kommentet!:)
2016. szept. 18. 12:15
 9/14 anonim ***** válasza:
Reggelente fél liter olajos beöntés segít a problémán amig rendbe nem jön.
2016. szept. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Olajos beöntés???
2016. szept. 23. 21:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!