Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen esetben vonhatják meg...

Milyen esetben vonhatják meg egy cukorbetegtől a támogatást a gyógyszerekre?

Figyelt kérdés

14ezer körül lenne egy adag gyógyszere, ami nem tudom meddig elég, gondolom max 1 hónapra.

Egy olyan hölgyről van szó aki túlsúlyos és szívbeteg is emellett.



2016. aug. 15. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem vonják meg a támogatást, bár sokan maguk idézik elő a betegségüket.
2016. aug. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Tőle megvonták, legalábbis ezt állítja.

a doboz ár helyett most ki kell fizetnie az inzulint.

2016. aug. 15. 20:59
 3/10 anonim ***** válasza:
Akinél a vércukorszint meghaladja a 8-as értéket (van egy külön vérvétel erre amiből megállapítható a több hetes átlag, tehát előtte egy héttel pl hiába tartotta a diétát ha előtte nem tette... ez már kimutatja, apósom is bukott ezen hatalmasat), attól megvonják a modernebb analóg inzulinra vonatkozó kiemelt tb-támogatást és egy nagyobb odafigyelést igénylőre cserélik vagy felére csökkentik a támogatást.
2016. aug. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kedves 3-as!

Nem a vércukorszintnek kell tartósan 8 alatt lennie,(cukorbetegek esetében ez képtelenség is lenne!)hanem a Hemoglobin ALC-nek, ami kimutatja a cukor szívre gyakorolt hatását, azaz, hogy mennyire tartotta be a beteg a diétás előírásokat.

Ezt az értéket nem lehet befolyásolni egy pár napos diétával.

Inzulinnal kezelt cukorbetegként sajnos nagyon tudom ezt! ... és igen! ... ha a beteg nem tartja be a diétát, akkor ennek a nagyon drága inzulinnak a támogatását bizonyos %-ban megvonják tőle.

Vagy szedheti az Insumán Rapidot, éjszakára meg az Insuman Basalt. amik szintén hatékonyak, (az előállításuk nem olyan költséges), ... de várni kell a szúrástól sz étkezéssel 20 percet és hizlalnak fenemód.

Igaz, ezek havi adagja csak 300Ft. körül mozognak.

2016. aug. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4-es

Nem tudtam pontosan, hogy mi a neve vagyis apósom ezt mondta..., de igen, az az, azt nézik meg! Ő volt felháborodva amikor mondták hogy negyedévente megnézik most már, de a lényeg hogy bizony megteszik, és elvették a modernt tőle mint a pinty, Ő is ezeket kapta és még se veszi rá hogy bármilyen lépést tegyen a diéta vagy sport felé, hízik piszkosul és rosszul van naponta...

2016. aug. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves 3/5 !


Nem értem az apósodat, de nem csak őt, hanem nagyon sok cukrost.

Már azért utálok a diabetológiai kontrollra járni, mert sorban ülnek a cukrosok agyba-főbe panaszkodnak, de közben a vállukat rángatva mesélik, - szinte dicsekszenek - hogy ők bizony nem tartják be a diétát!

Nem mondom, hogy kellemes dolog, amikor szembesül az ember a ténnyel, hogy cukorbeteg, de teljes értékű életet lehet élni, változatosan lehet étkezni cukrosan is, komolyan véve a betegségünket és ezáltal önmagunkat.

Én vagyok rá az élő példa,

Három éve egy hétvégén nagyon rosszul lettem, kórházba kerültem 29-es cukorral,(!!!) 2-es típusú betegként

Kísérletezgettek, hogy tablettával lehúzzák a cukrom, nem sikerült, inzulinos lettem.

Totál kiborultam, meg kellett tanulnom szúrnom magam, amit először elképzelhetetlenek tartottam.

Aztán megtanultam, napi rutinná vált a szúrás, eleinte napi 11 x szurkáltam magam, 4 x az inzulin miatt, 7 x a cukorszint mérés miatt ( reggeli előtt, rá 2,5 órával, ebéd előtt, rá 2,5 órával, vacsora előtt, rá 2,5 órával és éjjel fél 3-kor) mindezt orvosi előírásra, kb 6 hónapig.

Közben sokat olvastam róla, megtanultam diétás ételeket főzni, szinte mindent eszem, még ha úgy tetszik akkor 10 palacsintát is, amit tápióka keményítőből készítek, csak annyi a különbség, hogy finomabb, könnyebb, mint a hagyományos.

A lekvárokat magam főzöm cukor nélkül, ezekkel, meg túróval, műcukorral kevert dióval-kakaóval töltöm a palacsintáimat.

A paprikás csirkéhez zablisztből készítem a nokedlit, kicsit szürkés, de az íze tökéletes.

Durumlisztből készült tésztákból eszem milánóit, vagy túrós tésztát.

Sütiket sütök liszt nélkül műcukorral, nem is tudom felsorolni hány félét.

Megtanultam és tapasztaltam, hogy a fahéj és fügefalevéltea jó hatással van a cukorra, ezért esténként iszom egy fahéjas fügelevélteát.

Soha nem éhezem és fogytam a 3 év alatt vagy 10 kg-t, ami nem ártott!

Pedig sajnos ezt a drága inzulint nem bírtam, szédültem tőle, ezért a hizlalósakat szurkálom.

Szükség volt sok önfegyelemre, de sokkal-sokkal jobban éreztem magam fizikálisan, mint azelőtt nem felismert cukrosként.

Megszűntek a szívritmus zavaraim, a depresszióm, nem dagad a lábam, nem hullik a hajam, javult a látásom.

Most ott tartunk, hogyha a következő laborom is ilyen jó lesz, akkor 3 év után elhagyjuk az inzulint és tablettát fogok szedni, mert tartósan egészséges emberek szintjén van a cukrom, most már jó eséllyel jöhet a tabletta az orvosom szerint.

Az apósodra visszatérve, talán az anyósodnak kellene az étkezését felügyelni és olyan ételeket főzni, amikkel apósod jóllakik, de a cukrára nincs rossz hatással.

2016. aug. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Oh, ők menthetetlenek, hihetetlenek, annyiszor mondtuk nekik, vettünk könyvet, hogy legyen mivel elindulni, oldalak hogy mit hogy kell, de ő csak pékárut, cukrászsüteményt, tejbegrízt és a hagyományos dolgokat hajlandó megenni, minden más rossz... Több inzulint lő és akkor ha érzi hogy nincs jól... Ha nincs nála akkor szőlőcukorral tömi magát. Persze értetlenül áll az előtt, hogy szürkehályogja van és borzasztó gyorsan romlik a szeme... Anyós meg csak akkor kap szeretetet ha ilyesmit ad neki enni. Nem érik fel ésszel hogy megöli 50évesen!

A kaján spórolnak amúgy, hihetetlen silány minőségű dolgokat vesznek, amik ugye televannak cukorral, mesterséges felesleges dolgokkal.

Sajnos én IR-es vagyok, nagyon enyhe, csak diéta és sport kell, mert hízni hála nem híztam, de valóban megtanulható, megszokható, sőt sokkal jobban vagyok a fehérliszt és finomított cukrok nélkül!

2016. aug. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt mondja azért vonták meg tőle, mert a rokkantnyugdíja magasabb lett, hát én ezt nem hiszem el. Szerintem sem tartotta a diétát, főleg mert eddig sem láttam, hogy tartaná.
2016. aug. 16. 23:35
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Semmi köze az inzulin fajtájának, a rokkant nyugdíjához!

Mese!

Tőlem soha, sehol nem kérdezték az összeget, pedig többszörös gerincműtét miatt le vagyok százalékolva.

2016. aug. 17. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, szerintem is csak mese és másra költi a pénzt... :(
2016. aug. 17. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!