Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi történhetett a hajammal?...

Mi történhetett a hajammal? Teljesen el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

Rengeteg, erős, vastagszálú barna hajam volt. Kb 3 éve befestettem, utána 2 havonta festettem. Volt hogy fél évet is kihagytam. Ebben az évben 2x lett befestve, a második festésre konkrétan eltűnt több mint a fele hajam. Nem láttam hogy hullott volna, de nagyon kevés hajam lett, teljesen elvékonyodott. azóta fél éve nem festem.

Nem tudom mit csináljak, sírógörcsöt kapok mikor meglátom.

A héten elmegyek orvoshoz kivizsgálásra, nem tudom lehet-e ezen javítani. Valakinek volt már ilyen? Vissza dúsult a haja?

Előre is köszönöm a válaszokat



2016. aug. 16. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nőgyógyász, fogorvos, endokrinológus! Góckutatás, fogorvosi röntgen, egy rossz fog is képes ilyenre, hormonvizsgálatok mindenképpen legyenek! Ha azt kizárják hogy belső ok akkor lehet a festék a hibás :\

Nekem pajzsmirigy alulműködéstől hullott mint az állat, belenyúltam, átfésültem ujjam és 10-15szál maradt a kezemben... Kezelnek és amióta beállt az érték, azóta hála sok-sok babahajam van és megállt a hullás, csak a normál mennyiség távozik.

Milyen színnel festetted? Barátnőmnek a fekete tette tönkre így, leállt vele és lassan visszanőtt, DM-es hajvitamin sokat segített neki.

2016. aug. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod :)

Vörösre, nem szivattam le. Több ismerősöm is van akik feketéről platinaszőkére váltottak, aztán kékre-zöldre-rózsaszínre és nincs olyan rossz állapotban a hajuk, mint nekem. Tudom emberfuggo, de nekem tényleg rengeteg hajam volt és nem tudom felfogni hova tűnt ennyi.... :( fél éve nem festettem de egyre csak rosszabb. Ezert gondolom hogy nem a festék a hibás.


Neked is elvékonyodott vagy "csak" hullott?

2016. aug. 16. 21:13
 3/8 anonim ***** válasza:
Is-is, tört nagyon és mellé hullott. :\ Borzalom volt.
2016. aug. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hormonális vizsgálatot végeztess mindenképpen, a festés abbahagyása mellett. Vashiányod is lehet.

Ha hormonális, akkor viszont nagyon nehéz rajta segíteni. Bocsi, nem elkeseríteni akarlak, de így van. Remélem csak a festék miatt ritkult meg és helyre fog jönni.

2016. aug. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Ha hormonális, akkor viszont nagyon nehéz rajta segíteni"


Ezt kifejtenéd, kérlek?

Szerintem az lehet, mert máshol eleg szőrös vagyok (bajusz,has,hát)

2016. aug. 18. 17:57
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát sajna akkor lehet hormonális a probléma.

Nos, akkor elmesélem... Lassan 2 éve szenvedek a hajammal. Én is szőrösebb vagyok a kelleténél, ráadásul nálam nagyon korán kezdődött, kb 8 évesen. Orvoshoz nem jutottam el miatta, szőrtelenítettem rendesen (az arcomon pl egyébként sem látszott igazán sosem). A hajhullás miatt mentem el egy magánlaborba - senkinek nem jutott eszébe ez az eshetőség, mert mindig pontos volt a ciklusom és elhízott sem vagyok, sőt. Ott derült ki, hogy borzasztóak a férfihormon szintjeim (3 féle hormon is emelkedett, egyik brutálisan, másik eléggé, harmadik kevésbé :D). A nőgyógyász szerint, 2 endokrinológus szerint és egy laboros szerint is egy genetikai eredetű mellékvese betegségem van. Az a formája, ami nem születéskor, hanem később jelentkezik, és nem olyan súlyos (Late Onset CAH). Nőgyógy. ultrahangon semmit sem találtak, PCOS-t kizárták (gondolom hallottál róla), de így sem csinálnak velem semmit. Erre a betegségre szteroidot szokás adni, amit az én "enyhe" betegségemmel nem tolerálok (elviselhetetlen rosszullétek). És még csak nem is segített semmit.

Most Dienille fogamzásgátlót szedek (elvetettem ezt a lehetőséget régebben, de aztán mégis belementem), ettől semmi bajom, de a hajam nem javul, a szőrök meg a zsírosodás némileg igen. Dutasteride gyógyszeres (férfihormon ellenes) mezoterápiát is kapok a fejembe június óta. Ezek ellenére a hajam még erősebben hullik (ami a mezós doki szerint a terápia kezdetével normális, hát nem tudom)...

Az endokrinológusok magasról tesznek az egészre, sajnálkoznak, ha a szteroidot nem bírom, akkor nincs más. Ez így nem igaz, vannak férfihormon ellenes szerek, csak nem akarják felírni, vagy nem tudnak róla. A nőgyógyászom is mondott párat, és szegény próbál, de már nem tud hogy segíteni, mert ő nem írhatja fel ezeket a gyógyszereket.Nincs semmilyen egészségügyi kizáró oka, hogy ne szedhetném őket.

Viszont úgy is lehet hormonális hajhullásod, hogy nincsenek magas férfihormon szintjeid. Ilyenkor genetikailag vagy érzékenyebb az alacsony hormonszintekre is. Elvileg erre hatásosabb a mezoterápia, amit említettem.

2016. aug. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A DM-be vegyel Haar Vital Komplex-szet! Nagyon sokat segit es 1000 ft korul mozog es 60 kapszula van benne!
2016. aug. 19. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ezeken kívül még milyen orvoshoz mehetnék? Minden értékem jó volt, nem tálaltak semmit. :(
2018. ápr. 3. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!