Kezdőoldal » Otthon » Kert » Megbetegedett néhány hónapja...

Megbetegedett néhány hónapja vetett gyep még újra "észhez térhet"? Mi történhetett vele? Gombás megbetegedés? Valaki, aki ért hozzá, kérem segítsen, mert nagyon el vagyok keseredve! (kép)

Figyelt kérdés

Tavasszal vetett füvünk gyönyörű volt. Szépen, és meglepően gyorsan kihajtott, sűrűsödött, mindenki csodájára járt.

Mindent úgy csináltunk, ahogy ajánlották. Szórtunk ki műtrágyát, majd elvetettük a jó minőségű sportfűmagot.


Öntözőrendszerrel öntöztük, és minden rendben volt. Viszont, ahogy jött ez a borzasztó esős idő, foltokban elkezdett sárgulni, és kihalni a fű, mintha tőből kiégett volna. Azt gondoltuk először, hogy talán a gyeptrágya nem tudott jó feloldódni, de utána ezt kizártuk, mert tényleg kb 2 hónapig nagyon szép volt, majd utána kezdődött a sárgulás, foltokban elhalás.


Utánanéztem, és legjobban a gombás megbetegedésekhez hasonlítanak a foltok. Egyre rosszabb lett a helyzet.. Általános gombaölővel lepermeteztem úgy kb 4 napja, (a fűnyírót is) visszavettem az öntözésből (2-3 naponta, hajnalban fogok öntözni)..


Nagyon csúnya így a fű. Van, ahol egészen kihalt foltok vannak, és van, ahol az egész terület sárga, de még nem halt el egészen.


Mit tehetnék még?


Ezt a fotót nem én csináltam, de pont így néz ki a miénk is. Kisebb nagyobb foltok is vannak.


[link]


Köszönöm a segítséget!!



2012. jún. 21. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Sürgősen egy hozzáértő, népszerű kertészhez fordulnék. Mindenképpen szakemberhez.
2012. jún. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De nem tudom, hogy kihez fordulhatnék.. hol találjak olyan kertészt, aki ért hozzá?
2012. jún. 21. 19:39
 3/5 A kérdező kommentje:
Mezőgazdasági boltban ajánlották ezt a permetszert.. Csak azt nem tudom, hogy ahol sárga a fű, ott még életre fog kelni, vagy újra kell vetnünk? :(
2012. jún. 21. 19:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Az alábbi linken egy fúápolás nevü topic van, nagyon jó, sok hozzászolással, köztük sok hozzáértő kertész és szakember tanácsaival. Ha végigböngészed, szerintem megtalálod a megoldást, de szívesen segítenek is, rakj fel képet oda és megmondják, hogy mi a baja illetve hogy lehet orvosolni.

[link]

2012. jún. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2012. jún. 22. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!