Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Öcsémnek, , túlhallása" van....

Öcsémnek, , túlhallása" van. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Nem tudom ez e a pontos megnevezése. Szüleimmel ennek véljük.

A lényeg az hogy öcsém nem képes kiszűrni a felesleges zajokat (pl ha étterembe megyünk akkor ha valamilyen zene van azt is hallja meg minden beszélgetést meg ugye minket is a tányérok csörömpölését a hangosabb lépteket stb.) így egy kavalkád lessz benne és ennek hatására rosszul lesz.


Mit lehet ez ellen tenni? Hogy érhetjük el hogy kizárja a felesleges zajt vagy csak ne legyen rosszul?


Válaszokat előre is köszönöm.



2016. aug. 16. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez érdekes, én is ezzel küzdök, rákerestem, hogy "túl jó hallás" és rengeteg találat arra, hogy javítsunk hallásunkon és jaj annak, akinek romlik a hallása.

A túl jó hallásról semmi.

Talán túl sokfelé tudunk egyszerre figyelni és ezért nem tudjuk kizárni a hangokat.

Én már a szaglással is így vagyok és egyre rosszabb mármint egyre jobb, pedig városi levegőt szívok.

Ha ettől szabályosan rosszul lesz, akkor meg kell tanulnia jobban figyelni a közelebbi és számára fontos és érdekes dolgok zajaira.

A többit is hallja oké, de nem törődik különösebben vele.

Én ezt próbálom.

2016. aug. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De gondolom te időssebb vagy mint ő... Öcsémmel ezt próbáltuk de hiába... Látom hogy nagyon korncentrál nem reagálni az ilyenekre de nem megy neki. Én is ilyen voltam de én 7 éves koromra kinőttem. Ő 9 évesen még nem. Nem tudjuk mit csináljunk vele.


Azért köszönöm a tanácsot

2016. aug. 16. 21:13
 3/7 anonim ***** válasza:

A nagyobbik fiam autista, neki vannak ilyen problémái.

Gondoltam szólok...

Egy vizsgálat nem árthat.

2016. aug. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm.
2016. aug. 16. 21:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez nem a fül hibája. Az agynak kell kiszűrni a felesleges zajokat.
2016. aug. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na de itt a kérdés az hogy hogyan...
2016. aug. 16. 22:14
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a túlhallásomat(szerzett) rózsaszín zaj(angolul Pink noise) hallgatásával javítottam fel le lehet tölteni internetről és én 10 perctől kezdtem el hallgatni most járok 30 percnél és max hangerőn és már sokkal jobb. Nem tudom nálatok ez segíthet-e, mivel nálatok vele született. Sok szerencsét!
2022. júl. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!