Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi az oka hogy az ember...

Mi az oka hogy az ember kábítószerezik? És az is hogy hogyan jött be így az egész világon?

Figyelt kérdés

2016. aug. 17. 16:00
 1/6 A kérdező kommentje:

Persze azt tudom hogy már régen van drog , csak arra vagyok kíváncsi hogy lett így népszerűbb a drog európában és amerikában?

(megjegyzem azt is hogy olyan drogokra gondolok amik illegálisak vagy illegálissá kell tenni és amik módosítottak)


kivétel: alkohol , nikotin , koffein

2016. aug. 17. 16:00
 2/6 anonim ***** válasza:

miért kivétel a nikotin meg az alkohol? két mocskos drog, mindkettő erős függőséget okoz, az alkohol még jelentősen butít is. Egyik drog se jó, de ha választani lehetne, hogy mi legyen legális ez a kettő valószínűleg messze a sor végén lenne.

A legtöbb kábítószer manapság nagyon új, kivéve a természeteseket. Gyógyszerként használták őket, amikor felfedezték, de előjöttek a mellékhatások és rájöttek, hogy annyira nem jók, ezért gyorsan betiltották őket. De voltak olyanok, akik továbbra is használták, mert könnyebb volt velük megcsinálni ezt-azt. Aztán most jönnek a dizájner drogok és talán rájön a világ, hogy nem lehet ellene küzdeni. Aki nyomorban él menekülni akar, de a nyomor elől nem tud ezért a valóság elől fog, csak mostmár bármikor belehalhatnak.

2016. aug. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nikotin , alkohol , koffeni tudom hogy drog , de én csak azokat a drogokat írtam amit a kéedésemhez kellett,

Ezért volt kivétel.

2016. aug. 18. 10:31
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem csak azért mert semmilyen pozitív dolog nincs az életükbe?
2016. aug. 23. 17:59
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
egyáltalán nem. Alkoholt se csak az iszik, akinek semmi pozitív dolog nincs az életében. A herbálozás, ami megy most nálunk az már inkább, olcsóbb mint a pia és jobban üt, de lehet belehalsz. Nagyon sokféle drog van és mégtöbb módon lehet használni őket, ha nem csúszol le és szoksz rá (ez egy nagyon nagy ha) és megbízható a forrás, akkor elvileg nem lehet nagyobb bajod a legtöbbtől mint egy piás estétől. (Itt azért ne heroinra gondoljunk, hanem a többi "régi" drogra)
2016. aug. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
"(megjegyzem azt is hogy olyan drogokra gondolok amik illegálisak vagy illegálissá kell tenni és amik módosítottak)" - Hogy érted, hogy illegálissá kell tenni? Pl a füvet? Azt illegálissá kellett tenni, vagy csak valakinek, aki hatalmon volt, úgy kívánta az érdeke, hogy legyen illegális? Maradva a fűnél, az nem is módosított. Miért nincs a kivételek között?
2016. okt. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!