Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért hámlik a talpam? (kép lent)

Miért hámlik a talpam? (kép lent)

Figyelt kérdés

[link]

Nem tűnik gombának, nem viszket, nem fáj, nem piros, csak simán hámlik. Most nyáron kezdett el hámlani mindkét talpamon, az ujjaim alatti résznél és az ujjaimon. Mostanában lovagolni is többet megyek, két hétig lovastáborban is voltam (azaz egész nap rajtam volt a csizma/lovaglócipő) Lehet attól, hogy beizzadt a lábam? Van amikor jobban hámlik, van amikor csak kicsit, de egyfolytában jön le a bőr valamennyire... Mitől lehet?



2016. aug. 17. 22:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Ennek többféle oka is lehet, egyszerű bőrszárazságtól kezdve, gomba, ekcéma, de pl cukorbetegség is okozhat ilyet, jobb lenne ha megmutatnád bőrgyógyásznak. Ha sokat izzadt a lábad a csizmában, ak
2016. aug. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
folytatom: Akkor mégis lehet gomba.
2016. aug. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja és azt elfelejtettem odaírni hogy 12 éves vagyok, nem tudom ez számít-e valamit
2016. aug. 18. 12:32
 4/7 anonim ***** válasza:
nem számít
2016. aug. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez bizony gomba. Ajánlatos a rendszeres formalinos lábártatás, gomba ellenes hintőpor alkalmazása, műszálas zokni és gumi tornacipő elfelejtése. Komolyan kell venni, mert ha a lábujjak közti bőr is fertőződik, akkor ott fájdalmas berepedések keletkeznek és a fertőzés felterjedhet a lábfejre is.
2016. aug. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy egyedül nem tudok vele semmit sem csinálni, a szüleim pedig itt izélnek rám, hogy ne mondjak már hülyeséget nem így néz ki a gomba ne legyek már hipochonder...
2016. aug. 20. 14:15
 7/7 Anzel Mus válasza:
Most már 17 éves vagy. Igazán elárulhatnád, hogy mi lett a talpaddal, meg hogy gomba volt-e. :)))
2021. aug. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!