Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lenne néhány kérdésem a...

Lenne néhány kérdésem a gerincfűzővel kapcsolatba. Tudok segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ahogyan a kérdésben is említettem, holnap fűzőt kapok, mert gerincferdülésem van. Lenne egy pár kérdésem:

- Mennyire nehéz megszokni a fűzőt? Külön az éjjeli és a nappali "megszokást" is elmondanátok kérlek. Nagyon kényelmetlen? Egyáltalán meg lehet szokni?

- Van különbség a korzett és a gerincfűző között, vagy ez ugyanaz az eszköz? Bocsánat, ha hülye a kérdés. :D (Ha ez esetleg két külön dolog, akkor mi a különbség?)

- Van valami nehézség vele? Jó, persze korlátolva van vele a mogzás, de pl. néhány helyen olvastam, hogy nem lehet vele normálisan wc-zni; le kell venni, ha mosdóba megy az ember. Ez például igaz? És ugye hajolni sem lehet benne, vagy igen?

- Szerintetek ciki? (Talán nem kéne foglalkoznom ilyenekkel tudom, de pl. a fiúk mit szólnak hozzá?)

- Amúgy pedig mi a tapasztalat a fűzővel kapcsolatban? Kinek mennyit használt, esetleg rontott (?) mennyi idő alatt?

- Úgy tudom a csontosodás befejeződéséig kell hordanom. Ha esetleg hamarabb rendbe jönne a gerincem, akkor is kell hordanom utána? Létezik olyan, hogy visszamegy a megjavult gerincem? (Ez most hülyén van megfogalmazva, de értitek, na.)


Ennyi lenne. Ha még esetleg egy korzettes/fűzős tudna valami szerinte lényegeset, újat, fontosat mondani, akkor azt megköszönném. :)

Előre is nagyon szépen köszönöm az értelmes válaszokat! :)



2016. aug. 17. 22:30
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

Szio nos emberedre akadtál :)

Nekem a bnőm anya intézte el a lányának...

Hát hogy is mondjam ciki is meg nem is.. főleg hogy fel le vétel a elején még bajos s megszokni 1-2 hét kell legalább de utálni fogod.

akadályoz kicsit a hajolgatásban, a wc-zésben, kifogja dörzsölni kicsit a derekad s mellnél nyomni fog ha kebles vagy.. s valjuk be roppant idegesítő úgy elmenni vele valahova hogy még a cipőfűződet se tudod bekötni mert nem tudsz lehajolni...

Segíteni nem annyira segít.. egyszerűen arra van hogy rávegyen arra hogy egyenesen ülj/állj...

Nos bnőm totál tönkre ment idegileg emiatt a orvosi fűző miatt, s sokszor a sulbian levetettem vele s hazahoztam addig amég suliban van mert egyszerűen neki kinzás volt..

Nem fogod szeretni.

Napi legalább 6-8 órát kell viselned estére nem kell s alváshoz sem.

De annyit mondok hogy sokkal jobban megéri hogyha van egy párod aki piszkál hogy egyenesen üllj vagy járj..( én mindíg a derekát fogtam sétánál s kicsit jobban nyomtam deréknál hogy egyenes legyen nomeg sokat gyógytornnáztam vele s segített rajta a fűzőt meg eltetettem vele mert hülyeség.. csak arra van hogy hozzá szokj a egyenes tartáshoz de nem segít csak károsít szerintem s fél éves tapasztalatom van....

Létezik olyan hogy visszamegy de nem ez fog segíteni ami csak kis szűk helyre zárja be a tested...


A corste/füző szerény véleményem szerint jobb :) barátnőnek vettem műanyagmerevítésest s acélost s s persze azok olyan mintások ahogy ő szeretné no mivel az nem tömény műanyag ami a testedhez simul több a mozgástered :)

2016. aug. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

én 14 éves koromban kaptam meg az elsőt, ami annyira jól sikerült, hogy az első naptól kezdve, abban voltam. Aludni még kényelmes is volt.

Ha mosdóba mész, akkor tényleg le kell venni, mert azzal nem megy. A másik nehézség nekem még a cipőfűző megkötése volt. Öltözködni meg egyszerű vele.

Én az osztályomban mindenkivel aláírattam, mintha eltört volna a karom. Utána pár napig szórakoztak vele a fiúk, hogy milyen kemény, de ennyi volt.

Az első kb 15-17 fokot javított a scoliosisomon, majd a következőt nagyon elrontották (véresre kidőrzsölte a hónaljamat, bármit is tettem oda). Ekkor megint sokat romlott a hátam. 18 évesen kiderült, hogy kyphosisom van, de akkora, hogy sürgősségibe csinálták a fűzőmet. Ez megint jól sikerült, de nem tudtam sokáig hordani, mert 2 hónap alatt leadtam 15 kilót (vagyis kifogytam belőle), az orvos pedig azt mondta, hogy nem fog nekem 2 havonta újjat csináltatni.

Most 20 éves vagyok. Valószínűleg azóta is romlott a hátam minden irányba. Ezt az orvos meg is mondta, hogy évente 3-4 fokot minimum romlani fog. Per pillanat ott tartok, hogy ameddig nem fáj, addig nem lehet túl nagy a probléma. Persze ha most azt mondanák, hogy készítenek nekem még egyet, akkor örülnék neki mint a majom a farkának.

Remélem, neked jól fogják elkészíteni és majd megszereted.

2016. aug. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
21%

akinek fáj a térde, háta, az azért van, mert rosszul fejlődött ki az a terület az izom hiányában.

Szerintem ez a fűző többet árt, mint használ.

Téves képzet alakul ki, hogy ez meggyógyít, és kényelmetlen is.

A jó hír, hogy egyszerűen meglehet belőle gyógyulni, mert izom kell hozzá, minnél rosszabb az állapot, annál több.

Az összes gyógytornász, orvos aki mást mond, az a pénzre hajt.

Izmot pedig csak egyféleképpen lehet növelni, ahogy a testépítők. A gyengék kis súllyal kezdik, és mindenki halad a nehezebb felé, de a gyakorlatok minden embernek ugyanazok, mert mindenkinek ugyanott és ugyanúgy van az izma.

Ezt érdemes csinálni:

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__testepites__7832..

2016. aug. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az unoka tesómnak van és rengeteget segít neki. Nem igaz az előző hozzászólás, a fűző kell! Kell a gyógytorna is mellé, mert az izmokat valóban erősíteni is kell. Fűző nélkül viszont bicska, meg fém implantátum, meg rosszabb csavar sat. Persze nem vagyok ortopéd szakorvos és gerinc sebész, szerintem rájuk kell hallgatni.


A fűzőt meg, van aki nagyon megszereti. Ha meg jó és kellemesen ölel, viseld. Ezt Te majd eldöntöd (persze itt már nem feltétlenül a gyógyfűzőre gondoltam. Biztosan segít.

2016. aug. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Nekem már régóta van. Fűző mellett mindenképp kell gyógytornázni, mert ha csak fűzőt húzol akkor nem fog javulni a hátad max nem romlik. Nekem kényelmetlen mert egy idő után elfáradnak az izmait és az fáj. Egy tanóra alatt 45p többször ki kell lazitsam a csattot. :) 15/L (2.os korom óta)
2016. aug. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

muszáj gyógytornának hívni?

Minden sportoló szokott hátizmot erősíteni, de nem azzal a gyógytornás mozgásokkal. Tudom sok iskolában kötelező, de attól még értelmetlen.

Eleve fölösleges akármit minden nap csinálni, mert az izom a pihenőnapokon erősödik, ami 2-3nap.

Ha valakinek már 5éve nem vált be a gyógytorna, akkor érdemes lenne mást is kipróbálni, mint amit belinkeltem.

2016. aug. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát elég változóak a válaszok. Nekem bevált eddig a gyógytorna, valamint a fűző is! (*lekopogom*)

Ha esetleg valakinek kérdése van akármivel kapcsolatban nyugodtan írjon privátot, válaszolni fogok! ;)

2016. szept. 24. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!