Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Algopyrint és Rubofent lehet...

Algopyrint és Rubofent lehet egyszerre bevenni?

Figyelt kérdés
1-1 db-ot. Mert tesóm nagyon lázas, azt olvastam, hogy ez így jó lázra, de azért rákérdeznék.
2010. ápr. 19. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem együtt,hanem váltva lehet bevenni!
2010. ápr. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szerintem elég egyik-egyik, mind kettő ugyan azt a célt szolgálja! Én a Rubophenre szavazok!!!!
2010. ápr. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vagy ez vagy az.

A kettő túl sok.

Inkább rubophent. Ha nem viszi le a lázat, 2 óra múlva egy algot próbálj.

Én barátom nagyon magas lázas, ha láza van, gyógyszer nem nagyon viszi le.

Ilyenkor egy algot adok neki, fejét mellkasát, csuklóját hidegvizes türcsibe tekerem és olyan másfél óráig kétszer háromszor cserélem. Nálunk ez be szokott válni, De főleg a fejet, nyakat, mellkast hűtsétek!

Be fog válni! :) lényeg hogy az agy ne melegedjen túl.

Kórházi dolgozó.

2010. ápr. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem. Köszi.

A borogatás az természetesen már megy, meg akkor inkább a Rubofent adom neki még később, ha nem megy lejjebb.

2010. ápr. 19. 20:46
 5/5 anonim ***** válasza:

A borogatásnak úgy van értelme, ha minél nagyobb testfelületet hűtünk. Ebből következik, hogy a legjobb ha az egész testfelületet (és nem csak a fejét, csuklóját) állott vizes lepedőbe becsavarjuk és ha átmelegedett, akkor újra átmossuk. A másik lehetőség a hűtőfürdő, amikor a beteg számára kellemes hőmérsékletről indulva lassan csökkentjük a víz hőmérsékletét. Persze arra ügyelünk, hogy a víz ne legyen hideg.


végzős orvostanhallgató

2010. ápr. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!