Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ver vizsgalatara milyen...

JaniB kérdése:

Ver vizsgalatara milyen nagyitasu mikroszkopot erdemes hasznalni? Pl egy ilyen hasznalhato e celra? Https://www.conrad.hu/hu/lcd-mikroszkop-bresser-optik-biolux -5201000-815889. html

Figyelt kérdés
mikroszkop

2016. aug. 18. 18:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen. Bizonyos részek ezzel is láthatóak.
2016. aug. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Bizonyos reszek alatt mit ertsek? Pl a verben kiveheto a Rollni kepzodes egy ilyen mikroszkoppal? Esetleg fibrin szalak vagy gombak, palcak?
2016. aug. 18. 22:53
 3/3 Marci71 ***** válasza:
Tudom nem mostani kérdés de azért válaszolok hátha még érdekel. Úgy tűnik te itt a z élővércsepp analízisre vagy kíváncsi ( ami szerintem egy humbug de ez most mellékes, maradjunk a mikroszkópnál) Arra ez a szerkezet nem alkalmas, mivel azt sötétlátótérrel csinálják, ez pedig egyszerű világoslátóterű mikroszkóp. Világoslátóterű mikroszkópot is át lehet persze alakítani egyszerűen sötét látótérhez ha a kondenzorba helyezel egy megfelelő rekeszlapot ( átlátszó üveg vagy műanyag lap középen átlátszatlan folttal ) De ennek kondenzora sincs, tehát ez is kilőve. Egyébként a kondenzor hiánya miatt nagy nagyításra sem alkalmas. Az élővércsepp analízisnél mindenhol azt írják "nagy nagyítással " végzik ( hogy ez konkrétan hányszoros nem tudom ). Ha nem konkrétan az élővércsepp analízisre gondolsz akkor korlátozottan alkalmas vér nézegetésére , de jobban járnál egy hagyományos okulárral szerelt műszerrel, amihez kondenzor is van, rengeteget számít. Mikroszkópnál alapvető a megfelelő megvilágítás aminek a precíz beállításához kell a kondenzor is.
2017. dec. 3. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!