Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tehát a gerincferdules. Többi...

Tehát a gerincferdules. Többi lent?

Figyelt kérdés

Na tehát azt szeretném kérdezni h májusban kiderult h van egy nagyon enyhe gerincferdulesem. Eddig is jartam uszni meg síelni meg gorkorizni de most mindet rendszeresen csinalom (kiveve persze a síelést azt csak évente) es hogy javulhatott e mert anya azt mondta ha nem javult akkor fuzot kell venni es ha nagyon enyhe van csak akkor eleg délutánonként??

L/14



2016. aug. 19. 15:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Gyógytornára nem jársz? Az sokat segíthet, hogy ne kelljen fűző.
2016. aug. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha nagyon enyhe, akkor nem szoktak fűzőt felírni.

Gyógytornára járj és úszni, azok segítenek. Persze úszásnál sem mindegy, hogy hogyan úszol.

2016. aug. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Hol derült ki?

Suliorvos vagy ortopédus?

Nem készült rtg ?

2016. aug. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekem annak idején készült rtg

Az alapján szoktak beosztani gyógytesire (v. másra)

2016. aug. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hello kostonom az eddigi válaszokat egyebkent a suliorvos mondta es uszasnal szoktam mellúszásban es haton ja es gyógytornára nem jarak csak anya azt mondta h ha nem javult akkor fuzo kell de az eleg ha csak delutan hordom??
2016. aug. 19. 17:49
 6/14 anonim ***** válasza:

Gyógytornával sokkal többre mész, mint a fűzővel. A gerincedet alapból is körülveszi egy természetes "fűző", a multifidus izomzat, ami a mozgásszegény életmód miatt ma mindenkinél gyenge. A gyógytorna speciális mozdulatai ezt (is) erősítik.


(egy csontkovács)

2016. aug. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Enyhe gerincferdülésre nem adnak fűzőt. Szerintem menjetek el az ortopédiára, ott csinálnak röntgent is és az a biztos. A gyógytorna meg biztos, hogy kellene (fűző ide vagy oda).

Síelni meg nyugodtan mehetsz. Én fűzővel is mentem, ez nem tartott vissza. Csak egy picit furcsább volt.

2016. aug. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

az eddigi válaszolók szerintem az internetet nem tudják használni olyan hülyeségeket írnak.

1. Az úszás 1-1 hát, váll izmot használ, a görkori, sí csak a lábat.

2. Te úszhatsz, görkorizhatsz, futhatsz egész nap, ettől nem nő egy cseppet sem egy izmod sem.

3. Teljesen felesleges a röntgen, mert az is csak egy ember véleménye lesz egy sokszor homályos felvételről.

4. Az említett multifidus izom olyan pici, hogy a csontokon le se rágjuk, az nem növelhető, erősíthető.

Ha megnézel egy testépítőt, csomókban áll az izma. Neked is vannak ilyenek, csak nem láthatóak. Minden ilyen csomóra külön edzened kell mégpedig alacsony ismétlésszámmal, de akkora súllyal, hogy max 15 ismétlés menjen. Ez alap biológia, amit a gyógytornászok, csontkovácsok, orvosok nem tudnak.

Izom erősítésben nincsennek tuti gyakorlatok, pláne nincsen titkos gyógytornász gyakorlatok.

Én a youtube on az athlean-x gyógytornász csatornáját találtam a legjobbnak de ez angolul van.

Itt már leírtam a lényeget magyarul:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__7814765-..

Egy személyi edző egy fitneszteremben 1000szer többet érne, mint egy gyógytornász

2016. aug. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én az utolsóra nem hallgatnék.

Nekem volt már több fűzőm, heti 3 alkalommal járok gyógytornára, ha belefér a hetembe, akkor 2 alkalommal konditerem és táncolok, síelek és ha jó idő van, biciklizek. A gyógytorna semmi képpen sem elhanyagolható!

Futni futhat az ember de csak mértékkel és amúgy tilos az olyan sport, ahol nagyon rázkódik a gerinc (pl.: ugróasztal, lovaglás) és a gimnasztika/talaj torna.

2016. aug. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
én nem hallgatnék olyanra, aki heti 3 alkalommal jár gyógytornára, heti 2 alkalommal konditerembe, de egyetlen szóval sem tudja jellemezni mit csinál ott
2016. aug. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!