Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A testsúly mennyire befolyásol...

A testsúly mennyire befolyásolja a légzésfunkciós értéket? Tehát egy 53 kg-os vagy egy 55 kg-os embernek lezs ugyanaz a mérés jobb? J

Figyelt kérdés
Jól gondolom, hogy ha én pl 55 kg vagyok és 53kg-ot írtak be a gépbe, egy sovány embernek ugyanaz a fújás rosszabb eredméynek számítana, mint egy kövérebbnek, ugye?

2016. ápr. 27. 10:52
 1/2 anonim ***** válasza:
A leírt különbség nem számít. Ha két ember testmagasságra ugyanakkora, akkor az adott testmagassághoz tartozó átlagos testsúlyú egyénhez képest a jóval kisebb és jóval nagyobb testsúlyú egyén légzésfunkciója egyaránt rosszabb lehet. A jóval kisebb testsúlyúé azért mert a csontozata, alkata miatt kisebb a tüdeje, a jóval magasabb testsúlyúé meg azért, mert a sok testzsír miatt a tüdő em képes megfelelően tágulni.
2016. ápr. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Ha eltekintünk attól, hogy milyen lehet a csontozata, akkor pl, ha nekem nem 53 kg-t írtakvolna be a gépbe, hanme 55 kg-ot,akkor ugynanaz a légzésfunkciós érték rosszabbnak számítna %-ban? Tehát ha pl. 53 kg a súyom akkor a gép által megadott értékhez képest, ha fújtam 102%-ot, akor 55 kg-nál gondolom kevesebbet mutatna %-ban, jól gondolom?
2016. ápr. 27. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!