Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyerek használhat-e infraszaunát?

Gyerek használhat-e infraszaunát?

Figyelt kérdés
8 éves gyerekről van szó, és kissé tanácstalan vagyok ez ügyben. Hálás köszönet!
2010. ápr. 20. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
persze, de ésszel és felügyelettel...igyon sokat
2010. ápr. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ha Te ennyire tudod, biztos tudod azt is, hogy kb. mennyi az az idő, amit bent lehet tölteni? És jól kihasználva a segítőkészségedet: felnőtt mennyi időt tölthet bent?

2010. ápr. 20. 11:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem fél órát tanácsoltak vesemedence gyulladásra. És tényleg jót tett. Nem tudom, gyerekkel mi a helyzet, én felnőtt vagyok. Szívbetegeknek a meleg miatt nem ajánlott, úgy tudom.
2010. ápr. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szerintem, a bent tölthető idő függ az infraszauna hőfokától, az általános egészségi állapottól, mennyire van szokva szaunához ... alapvető tanács szaunahasználatnál, hogy az első jelre, amikor egy kicsit is rosszul van valaki vagy akár csak kellemetlenül érzi magát azonnal ki kell jönni - lehűteni magad és pihenni
2010. ápr. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ja és úgy ne menj be, hogy nem ittál előtte
2010. ápr. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Régen "vizes" szaunába jártam, de nem olyan sokat, infrában pedig ezidáig egyszer voltam, nekem nem volt tőle bajom, de én alapjáraton egészséges vagyok. A párom magas vérnyomásban szenved, így neki valószínűleg nem ajánlott, a gyerek meg csupán kiváncsiságból ülne be mellém, mert még nem volt és érdekli. Na ő pl. a "vizes" szaunát nem bírta az uszodában, pedig csak az orrát dugta be szinte :)

(Elmondom zárójelben, hogy én alapvetően nem vinném a kislányomat be, de költözünk, és az új házban, amit vettünk, van egy szauna, ami már ott volt, tehát nem az én agyszüleményem, csak gondoltam, ha már van, ki is használom.)

Még egyszer köszönet!

2010. ápr. 22. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!