Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mik okozhatnak extrém izzadást?

Mik okozhatnak extrém izzadást?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy nagyon durván izzadok időnként. Először is, túlsúlyos vagyok, nagyjából 20-25 kiló, de nem hiszem, hogy csak ettől izzadok ennyire. Leginkább a homlokomon és hátul a nyakamon izzadok. De annyira, mintha épp a zuhany alól jöttem volna ki, 20 fokban is simán leizzadok. Mikor megyek valahová és sétálok, olyankor nem izzadok annyira, de amint megállok, akár bent akár kint, akár árnyékban akár napon, akár ülök akár állok, elkezdek izzadni, szó szerint folyik rólam a víz olyankor. Valamelyik nap is elmentem a boltba meg haza, hazajöttem, leültem, lefelé néztem és láttam, ahogy csöpög az izzadság rólam le a földre, pedig reggel volt és alig volt 20 fok. Egyáltalán nem érzem magam kellemetlenül a melegben, csak extrém módon izzadok. Orvoshoz érdemes ezzel fordulni, vagy erre nincs megoldás? Esetleg annyival lerendez, hogy fogyjak le? 20/f

2016. szept. 1. 13:04
 1/5 Carragher_x ***** válasza:
Túlsúly, nem megfelelő étkezés és ruha. Illetve alapból lehetsz izzadós típus is, de azzal nem igazán tudsz mit csinálni, viszont ha az első hármon javítasz, akkor vmennyit egészen biztosan fog javulni a helyzet.
2016. szept. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben vagyok. Már mindenféle orvosnál voltam, Semmi nem derült ki az izzadásról.

én már lefogytam(194cm 87Kg) de az sem segített.


Te sem izzadsz másol? Én amikor izzadok akkor csak a homlokomon folyik. Egész testem teljesen száraz,


Vegyél szövet zsebkendőt, én minden zsebemben tartok mindig egyet. és a rövid hajamat gyorsan szárazra tudom törölni.

2016. szept. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

Hogyan fogyjál le:

Először is beszélj egy dietetikussal magánrendelésen. Én a Erzsébet fürdőben voltam. Miskolcon.

Adott egy étrendet, és másfél év alatt ugyanannyi mozgással mint előtte lefogytam.

2016. szept. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt nem mondanám, hogy sehol máshol nem izzadok, de a többi elhanyagolható a homlokomhoz és a nyakamhoz képest. Szövet zsebkendő mindig van nálam ilyen estekre természetesen. Étkezésnél a kevés zöldség és kevés gyümölcs például? Mert akkor az egy sanszos válasz. Többnyire inget viselek nyáron, de mindegyik normális anyagból készült, nem ilyen selyem ingek meg hasonlók. A fogyás meg... Őszinte leszek, engem nem zavar ez a felesleg. Néha nehezen kapok magamra farmernadrágot, de ezen kívül engem nem zavar. És ezért sem tudok rendesen lefogyni, mert nekem így is jó. De a diéták környékén majd szétnézek, esetleg orvoshoz fordulok.
2016. szept. 1. 14:37
 5/5 anonim válasza:

Hasonló helyzetben vagyok én is,csak én mindenhol izzadok,de a hónalj,hát,mellkasnál a legjobban,annyira hogy simán átázik a ruha is,étkezést nem tudok módosítani,mivel nincs rá pénz a salátákra,stb-re,csak a sertés-szárnyas húsokra és az olcsó kajákra.Túlysúlyos vagyok,de nem igazán,csak a hasamon van egy kis felesleg(kb.5-8kg a túlysúlyom).

Ha mozog a levegő akkor nem igazán izzadok,de ha zárt helyen van meleg(pl.busz),akkor minden bajom van,még ha nem is nagyon van melegem.

A válasz így engem is érdekelne. :)

19/M

2016. szept. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!