Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Állandó fejfájással küzködök....

Állandó fejfájással küzködök. Mi lehet ennek oka?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok.Évek óta iskolaidőszakba szinte állandóan fáj a fejem.Heti 3-4-szer is akár.Voltam már kivizsgálásokon.Minden leletem jó volt.Esetleg lehet a stressz miatt?Igazából én magamon nem érzem hogy stresszelnék.Ha valaki tud segíteni azt köszönöm szépen!
2016. szept. 4. 21:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha csak iskolaidőszakban, akkor valószínűleg pszichés oka van. Esetleg szemészeti.
2016. szept. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Konkrétan akkor kellene vizsgálatot végezni, amikor fennáll a fejfájás. A fejfájásnak rengeteg oka lehet, sokszor egyénileg kell kitapasztalni, hogy mi segít. Mert ugye lehet látásprobléma, feszült figyelmet kísérő agyi érszűkület, de akár értágulat is. Ha a szemprobléma kizárt, akkor még a nem megfelelő mennyiségű folyadékbevitel is okozhat gondot, ami iskolai elfoglaltságnál szinte általános. Ilyen kiszáradás folyamatos folyadék pótlással kivédhető. Ha értágítás kell, akkor szénsavas ital is megfelelő lehet. Értágító hatása van a kis mennyiségű koffeinnek (akár tea formájában is). A hosszú ideig tartó ülés a keringés pangása és esetleges vérlemezke összecsapzódás következtében is felléphet (ez utóbbi napi 1/4 tabletta kalmoyrinnel ellensúlyozható). Fejfájás csillapító gyógyszer csak akkor ajánlható, ha más kiesik.
2016. szept. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!