Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vesekő ellen milyen gyógynövén...

Vesekő ellen milyen gyógynövényt ajánlotok; a kő feloldására és a távozás megkönnyítésére?

Figyelt kérdés

2016. szept. 14. 05:24
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

A veseköveknek több típusa van. Különböző összetételűek lehetnek.


Vesekövek típusai:

- kalcium-foszfát

- kalcium-oxalátkő

- urátkő/húgysavkő

- cisztinkő

- cisztein kő

- struvitkő (magnézium, ammónia és foszfát)


Ahogyan az ecet is a vízkövet oldja, hiszen a vízkő "a vízből kivált és lerakódott anyagok, főként sók összessége", tartalmaz "különböző oldott ásványi anyagokat is, leggyakrabban kalcium- és magnézium-karbonátokat."

"...a vízkövet alkotó karbonátok már egészen gyenge szerves savakkal is oldhatók."


Úgy rémlik, hogy olvastam valahol azt, hogy a frissen facsart citromlé fogyasztása segít a vesekövek feloldásában. Majd rákeresek.

2016. szept. 16. 09:04
 12/26 A kérdező kommentje:
2016. szept. 16. 09:08
 13/26 A kérdező kommentje:

Hú. Neked milyen problémád van?


Soha nem láttam még olyat, hogy valahol is azt írták volna, hogy merre kell facsarni a citromot.


Az ópium felvetésre nem reagáltál, nyilván akkor mégsem tartod placebo hatásnak annak hatását.

2016. szept. 16. 13:19
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Talán nyírfalevél teát meglehet próbálni de minden kép elkel menni orvoshoz nyírfalevél tea kisebb vesekő oldásra jó Gyuri bácsi oldalán olvastam ott le van írva hogy hogyan kell használni
2016. szept. 18. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! (Pici vesekővel nem csinálnak semmit az orvosok, nagyon sokat olvastam mostanában a témában.)
2016. szept. 18. 06:54
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Érdemes lenne kipróbálnod a tőzegáfonyás stabilizált aloe vera italt.Olvastam már pár olyan tapasztalatot, hogy megszülték a követ.Jobbulást!
2016. szept. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim válasza:
100%
Olvass utána a keserűsókúrának. Nem túl kellemes, de hatásos.
2016. szept. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok, mindenkinek köszi!
2016. szept. 20. 09:30
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves #17! Ezt találtam: [link]


A keserűsó kúrát miért ajánlod? Még nem találtam olyan oldalt, ahol a keserűsót vesekő ügyben javallották.


Esetleg a magnézium simaizom ellazító hatása miatt gondolod? Így könnyebben távozik a kő? Erre gondolsz?

2016. szept. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Árpa,maláta,komló, lehetőleg feldolgozott formában, csapolt, vagy palackozott ,mindegy.Nagyobb mennyiség elfogyasztása után, lehetőleg páros lábbal ugráljunk a lépcsőn, vagy fel-le kettesével, hármasával szedjük a fokokat!Még jó, hogy az alkohol tartalom hozzá segít bennünket ahhoz, hogy furcsa viselkedésünk közepette ne törődjünk mások furcsálló, vagy megvető tekintetével, vagy beszólásával. Engem ez a kúra már többször megmentett a kőzúzásos műtéttől, első alkalommal 1 nappal előtte távozott a 4,5 mm-es oxalát kövem.
2016. szept. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!