Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez mi? Nagyon rosszul vagyok...

Ez mi? Nagyon rosszul vagyok fizikailag! Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok.

Megittam ma kb 3 erős kávét tejjel.Elmentem sétálni suli után,kb 20 perce értem haza (a kávékat 2 órán belül ittam meg) és most,hogy hazaértem azt veszem észre hogy el vagyok gyengülve,szédülök,de hányinger,fejfájás nincs.

Amikor sóhajtok egyet és kifújom a levegőt keményen megszédülök.Ma kb 4 szál cigarettát szívtam el,szedek antibiotikumot három napja (250 mg a1 pharma).

Minek lehet köze ehhez?

Cigitől még SOHA nem voltam rosszul,és amúgy is sárgát szívok,az csak nem okozhatja a gondot.A sok kávé lehet?

Ebédeltem rendesen előtte.

Valaki help!



2016. szept. 23. 16:44
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Ja és a dokim szerint egy hónapja (azóta köhögök fel nyákot,és egyebek) van elhúzódó vírusos légúti megbetegedésem.Szóval mi lehet ez?

Lehet a betegség,vagy inkább a sok kávé?

Volt már ilyen,de szédülés még nem,azért furcsállom.

2016. szept. 23. 16:45
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Műszeres vizsgálat (vérnyomás mérés) hiányában és látatlanban csak tippelni lehet: a 3 kávé ebben a korban talán kicsit sok, de okozhatja a napi nagy hőingadozás is, hiszen dél körül már elég meleg volt, ami értágító hatása miatt csökkentheti a vérnyomást. A dohányzást meg sürgősen abba kell hagyni, nem ettől leszel nagyfiú. Rendkívül rosszat tesz az egész légzőrendszernek és agyi érszűkítő hatása miatt elhülyít, árt a hangszálaknak és durvítja a kiadott hangot.
2016. szept. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm!A cigit nem azért szívom mert de menő vagyok,hanem mert jól esik.Nem szoktam sokat cigizni,egy doboz négy napig kitart.
2016. szept. 23. 17:02
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb gyógyszer hatását befolyásolja a koffein és alkohol, ezért van sok betegtájékoztatón feltüntetve h szedése alatt tilos pl alkoholt fogyasztani.. a koffein általában felturbózza a hatást, főleg ha szív-érrendszerre szedsz valamit. A nikotin szintén reagálhat másképp különféle gyógyszerekkel, jobb ha nem kevered a dolgokat, plusz a 3 kávé nagyon sok, max napi 2őt igyál és ne egyszerre, hanem pl reggel és délben.
2016. szept. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Lehet az antibiotikumtól vagy rosszul, nézd meg nincs-e a mellékhatások között a szédülés. Persze a 3 erős kávé is nagyon sok, felvihette a vérnyomásod, attól is lehet szédülni. Meg kellene mérned.
2016. szept. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek,felzöldeztem a jó válaszokat!
2016. szept. 23. 17:05
 7/14 anonim ***** válasza:
2 órán belül 3 erős kávé rettentő sok, igyál sok vizet.
2016. szept. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Iszok vizet,köszönöm mindenkinek!
2016. szept. 23. 17:10
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy kicsit túladagoltad a koffeint, annak hasonló tünetei vannak. Máskor ne igyál egyszerre ennyi kávét, napi két kávé reggel meg délután bőven elég.
2016. szept. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Jólvan,köszönöm mindenkinek!

Elmegyek akkor sétálni egyet (kb 1 liter viszet elkortyolgattam) és kiszellőztetem a fejem!

Este,vagy holnap reggel még jelentkezem!

Köszi mindenki!

2016. szept. 23. 17:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!