Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tb a tanulmányi jogviszony...

Tb a tanulmányi jogviszony megszűnése után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


1. kérdés: Október végén megszűnik a tanulmányi jogviszonyom. Jelenleg egy szállodában dolgozok, de nem főállásban, csak beugrósként. Ha heti 2x-3x dolgozok azon a helyen bejelentve egy szövetkezeten keresztül, akkor az által már fizetve lesz a TB? Van egy adott napszám, amennyit dolgozni kell 1 hónapban ahhoz, hogy jogosult legyek rá?

(félreértések elkerülése végett azért nem jelentkezek főállásra, mert tél végén lesz egy lábműtétem, ami egy időre korlátozni fogja a lehetőségeimet)


2. kérdés: Ha megműtik majd a lábamat és otthon fogok gyógyulhatni, akkor lesz bármi megoldás arra, hogy ne kelljen fizetnem otthonlétem alatt a TB-t?



Köszi előre is. Remélem érthetően fogalmaztam :D



2016. szept. 29. 13:35
 1/2 anonim ***** válasza:

1.

A TB a diákigazolványra való jogosultság megszűnése után még 45 napig passzív jogon jár.

Ha a szövetkezeten diákszövetkezetet értesz, akkor az nem jogosít TBre. Függetlenül attól, hogy hány napot dolgozol.


2.

Ha benne leszel a 45 passzív napban, akkor nem kell fizetned.

Ha azután leszel otthon, akkor szociális alapon kérelmezheted a járási hivatalnál, hogy rendezzék a TBd (feltéve, hogy rászorulónak minősülsz)

2016. szept. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Oh,tényleg, december 15ig még jogosult vagyok rá.

Az első kérdésemben szereplő szövetkezet nem diák,hanem sima munkaszövetkezet. Azon keresztül lehet dolgozni azokon a helyeken akikkel szerződésük van,tőlük bérlik a munkavállalókat, mint a diákszövetkezetek esetében. Viszont ott nem mindig áll fenn a havi 20/21munkanap, annyiszor hívnak be,ahányszor kéri az adott munkahely. Éppen ezért nem tudom,hogy mi lesz ha decembertől azon keresztül fogok dolgozni, de mondjuk csak heti 2-3 alkalommal


Nagyon köszönöm a válaszodat! :)

2016. szept. 29. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!