Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a teendő vérszegénység esetén?

Mi a teendő vérszegénység esetén?

Figyelt kérdés

A vérképemben alacsony a vasam, és magas a vörösvértestem. (MCH, MCV alacsony, Vvt magas) Nem mondtak semmit rá, rákérdeztem hogy ez vérszegénység-e, csak annyit mondtak igen valószínű. De már vagy háromszor vettek vért tőlem az elmúlt egy hónapban más probléma miatt.

Ilyenkor menjek el háziorvoshoz, hogy kiírjon valamit, vagy csak elég ha vasat szedek?

Mert nem szeretném ha megint beutalna vérvételre, vagy máshova.



2016. szept. 29. 16:48
 1/9 A kérdező kommentje:
Esetleg aki szed rá valamit, még azt is megmondhatná, melyik a legjobb olyan vény nélküli vitamin, amiben magas a vas és a B12 tartalom? :)
2016. szept. 29. 16:58
 2/9 anonim ***** válasza:
a legmagasabb a terhesvitaminban van vény nélkül. Én terhesség nélkül szedek elevit plust szintén vérszegénység miatt, ebben 45mg vas van. a többiben max 15mg. ami nem terhesvitamin. a gravidában is csak 35. míg a béres vas vitálban csak 15mg van.
2016. szept. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

De ebben más vitaminokból is több van, jelentősen. Az nem gond? Mert bár 2 vitamin kivételével, a többit túl lehet adagolni.

Eddig a FLORADIX KRAUTERBLUT SZIRUP 500ml volt a legnormálisabb vaspótló amit eddig néztem, de ez majdnem 6000 ft, és kiszámolva 50 napig elég...

2016. szept. 29. 17:17
 4/9 anonim ***** válasza:
nem gond, mivel ugye úgy hírdetik hogy már a teherbeesés előtt lehet szedni, meg a gyógyszertáros is azt mondta nincs annyi bennük hogy egy nem terhes emberben gondot okozhazna, amúgy ceizel endre is szedte az elevitet :)
2016. szept. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi. :)
2016. szept. 29. 18:35
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia . Vashianyos vagyok. Legjobb ha iratsz fel maltofert vagy neo ferro folgammat . Mar ha lehet...nem.tudom milyen betegseged van. De c vitaminnal folsavval tuti lenne. Plusz etkezessel vigyel.be vasat. Cekla marhahusi pisztacia piros gyumolcsok es tarsai.
2016. szept. 30. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mennyi a hematokrit (Hct) értéke ill a hemoglobiné ? Illetve okoz-e ez az egész valamilyen egészségügyi problémát ? Ugyanis létezik egy policitémia nevű állapot (nem nevezem betegségnek), amikor magas a vörösvértest-szám, mert pl. a lép nem szűri ki az öreg vörösvértesteket. Ez csak ritka esetben vonja maga után az orvosi kezelés szükségességét. Nem derül ki a leírásból, hogy hematológus szakorvos vagy egyéb orvos mondta rá a "valószínű"-t. Egyébként a vashiányos vérszegénység legtermészetesebb kezelése a friss zöld növényi részek fogyasztását jelenti a sok vas, magnézium, folsav és K-vitamin tartalom miatt. Nem véletlenül fogyasztottak őseink csalánlevest és ettek vasszöges almát.
2016. okt. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hct: 0.39

Hgb: 131.00

Ezek normálisak. Igen hematológus mondta.

2016. okt. 1. 23:02
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem okoz, a vashiány is véletlen derült ki. Egy közelgő nőgyógyászati műtét miatt kellett ennyi vérteszt, így a hematológián sem a vasamra koncentráltak. :( A neutrophilem alacsony még 46.10. A többi teljesen jó.
2016. okt. 1. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!