Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Menjek orvoshoz...

Mit csináljak? Menjek orvoshoz vagy ne?

Figyelt kérdés

1 hete csípések vannak rajtam,egyre több. Jellemzően egy adott területen van egymás mellett 2-3 darab,esetleg 4 is. Nagyon viszket. A nyakamtól kezdve a hátamon-hasamon át a fenekemig,a lábujjhegyemig egészen csípés vagyok.A legelső valamikor 1 hete tűnt fel,mostanra már nem viszket állandóan,de még mindig látszik,és néha meg kell vakarnom. A fél centis csípéstől egészen a 5-8 centis vörös foltig terjed,mindenféle van. Jellemzően mindegyik csípés viszket,a szerencse a szerencsétlenségben,hogy felváltva viszketnek.Egész eddig jól bírtam,most viszont egy újabb csípéscsomag(2db) kezdődik a talpamon,és ez annyira rossz és elviselhetetlen helyen van. Éjszaka ébredtem arra,hogy hihetetlen módon szúr,ég és viszket a talpam. :/ Viszketés mondjuk napi 5x jön elő,de akkor más-más területen és nagyon kellemetlen.

Vajon mi lehet ez?

Allergiám nincsen,semmi szokatlant nem eszem,amit eddig ne ettem volna. Van kutya és macska is,kutya lakásba jöhet.


2016. szept. 30. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen helyzetben nyilvánvaló,hogy orvoshoz kell fordulnod. Nem is értem,miért merült fel benned ez a kérdés.
2016. szept. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bolha, rüh is lehet az állatok miatt. Kend be Novascabin emulzióval ahol viszketsz, és hagyd rajta az előírás szerint, majd ismételd meg. Akkor ha ettől elmúlik, akkor rüh lehet. Menj el bőrgyógyászatra!
2016. szept. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez valószínűleg bolha lesz. Kezeld az állatokat, fekhelyüket.
2016. szept. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bolha vagy ágyi poloska is lehet, nézz körül a lakásban, ágyban.
2016. okt. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kutya most lett sikeresen kikezelve a bolhából,két hete,nekem pedig egy hete jelentkeztek a tüneteim. És sokat szenvedtünk sajnos vele,sokáig volt bolhás,úgyhogy nem hinném,hogy pont most kaptam el.

A másik probléma,hogy hétvégén vagyok csak itthon(kolesz).Az egész a koleszba kezdődött,a régiek szépen gyógyulgattak a hétvégén,a héten most lett kettő újabb hatalmas 3csípés,illetve a talpamon is koleszban jött ki,ez 100%.

Én is úgy gondoltam,hogy elmegyek bőrgyógyászhoz,de 1 hét után nem túl korai?

2016. okt. 1. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!