Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Székrekedés ügyben lenne...

Székrekedés ügyben lenne szükségem sürgős segítségre?! (többi lent)

Figyelt kérdés

Általában el tudok menni napi kétszer WC-re, viszont vannak olyan napok, mikor hirtelen összezavarodik az emésztésem. Egyszer volt székrekedésem, azóta rettegek tőle. Vannak hasznos éa bevált tippek? Minden nap eszek joghurtot, napi háromszor étkezek, általában van benne főtt étel is.

Volt, hogy kipróbáltam már egy kanál lenolajtól elkezdve a 100%-os gyümölcsleven keresztül a tiszta kávéig. Általában puffadással is jár. Néha viszont már annyira fáj, mert erőltetem. Szörnyű érzés. Valami pszichológiai oka is biztos van, mert akkor történik mikor a barátom itt van, vagy én vagyok más helyen. Én a magam részéről nem érzem kellemetlennek, valahogy tudat alatt van biztos.

Komoly válaszokra lenne szükségem, mert tényleg nagyon kellemetlen és rémisztő!

Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. okt. 1. 19:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Ami az étkezést illeti, sok emészthetetlen növényi rostot (ballasztanyag) kell bevinni, mert ezek megkötik a vizet és nem engedik besűrűsödni a béltartalmat. Rostos növények: cékla, káposztafélék, savanyúkáposzta, korpa joghurtba vagy kefirbe bekeverve. Aszalt szilva a benne levő xilit miatt előnyös. Emellett a sok folyadék illetve nem szabad a szervezetnek kiszáradnia még átmenetileg sem, pl. erős izzadással járó tevékenységnél, mert ilyenkor a szervezet a szükséges vizet a vastagbél falon át a béltartalomból szívja vissza és ez utólagos ivással nem juttatható vissza a béltartalomba. Kerülni kell a bélmozgásokat mérséklő csokoládé fogyasztását. Ugyanakkor figyelni kell a lelki oldalra is, azaz megfelelően nyugodt környezet szükséges a székletürítéshez, ahol az ember tudatosan nem küzdi le a székelési ingert, mert akkor a végbél felé továbbhaladó, megfelelően lágy béltartalom a vastagbélben tovább tartózkodik és mindenképpen besűrűsödik.
2016. okt. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 gublug ***** válasza:

Szia.

Reggeli elott 3-5 deci viz vagy tea.

Aztan reggeli.

Ez mindig segit.


Ahogy elozoleg is irtak, kell a folyadek, de a kola, gyumi levek, tej, stb nem helyettesiti a vizet/teat.

2016. okt. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Sajnos rengeteget izzadok, nemcsak sporttevékenység közben, hanem bármikor. (Orvos nem talált okot.) De emellett kb. 2 liter folyadékot iszom naponta (főként teát). Csak nagyon furcsa, hogy ha rengeteg vízhajtót eszek/iszok, akkor sem sikerül, pedig érzem az ingert.
2016. okt. 1. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!