Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Minden nap sírok ez normális?...

Minden nap sírok ez normális? Többi lent 14/L

Figyelt kérdés

Most írok nem sokára felvételit minden nap járok tanárhoz mellette a sulis anyag sajnos abba kellet hagynom a box-ot és minden nap este kiborulok ideges vagyok, fáradt vagyok és 1 tincsem megőszült

KB 1 hónapja tart ez az egész

normális ez ??



2016. okt. 5. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális az, hogy ennyire stresszel téged ez az egész helyzet. Amit leírtál, az meg szimplán a stressz "mellékhatása"
2016. okt. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem. Nincs senki,aki meghallgatna?
2016. okt. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

hát a barataimnak elmondtam de ők azt mondtak , hogy éljem túl és kb 4 hónap

és vége

köszi a válaszokat !

2016. okt. 5. 14:02
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem lesz vege, az uj suliban is nagyok lesznek a kovetelmenyek. Ha mar a felvetelire valo felkeszules ennyire kiborit akkor mi lesz az uj suliban?


Nem normalis ami veled tortenik. Eleve a felvetelire nem is kene kulon keszulni. Beszelj a szuleiddel. Bar valoszinuleg hiaba, gondolom ok eroltetik ezt az egeszet.

2016. okt. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
14:32 a felvételire KELL készülni jó gimibe szeretnék kerülni már beszéltem a szüleimmel de ők azt mondták , hogy kell neked ez ...
2016. okt. 5. 16:05
 6/10 anonim ***** válasza:

Valojaban nem kellene keszulni, a felveteli arra szolgalna hogy az atlagos tudasod alapjan dontse el, odavalo vagy-e vagy nem.


Semmi ertelme igy belefeszulni, rengeteg munkat beletenni, mert ha mar ez is tulterhel, akkor a jo gimnazium ki fog csinalni. Nem vagy a kepessegeid alapjan odavalo.


Sajnalom ha ezt nem latjak be a szuleid.


Inkabb keresni kene egy kozepesebb iskolat, alacsonyabb kovetelmenyszinttel, ahol neked is lehet sikerelmenyed.

2016. okt. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Ha ezt teszi veled a felvételi, ne menj olyan suliba, ahol nagyon magasak a követelmények, még ha fel is vesznek. Nem fogod bírni. Csak százszor nehezebb lesz, és minden nap meg fogod magadtól kérdezni, hogy mit keresel te itt. Tapasztalatból mondom :) Jó tanuló voltam általánosban, elmentem egy csúcsgimibe és már az első évben is hulla voltam.

Ha nem magadnak akarsz így megfelelni, hanem mondjuk a szüleidnek, akkor beszélj velük a problémáról. Ha még ez sem vezet eredményre, keress egy tanárt a sulidban, akiben megbízol. A barátok sem segítenek ilyen esetben.

2016. okt. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
értem köszi a válaszokat :)
2016. okt. 5. 18:58
 9/10 anonim ***** válasza:
Hellóka! Én azt hiszem, kicsit lazítanod kéne. Most még eszembe jutott az is, hogy esetleg elmehetnél kicsit wellnessezni is, de arra nem is feltétlenül van szükség. Kicsit lazítsál szerintem. Vegyél kabátot, és menj ki egy kicsit a természetbe sétálgatni, vagy menj el úszni egyet, vagy biciklizni, vagy moziba, valamit csinálj, ami kikapcsol. És most egy pár napig szerintem hanyagold a tanulást, az iskola nem mehet rá az egészségedre, nem várhatják el, hogy erőn felül teljesíts. Szóval most kicsit hányjál fittyet az iskolai dolgokra, és engedd el magad. A stressz ellen jó például a tea. Orbáncfű-citromfű pl. Volt itt már olyan kérdés is, hogy egy 16 éves csajnak olyan teljesítménykényszere vagy milye volt, hogy tök sápadt volt, mert nem ment ki a napra, és tökre le is fogyott, nem ment le vacsorázni , amikor a család hívta, és annyit tanult, hogy már a tankönyvekre borulva aludt el, és tök sovány volt, és akkor a kétségbeesett anyuka kérdezte, hogy mit csináljon. Mert egész nap tanult szegény. Most egy kicsit pihenned kéne, hogy felfrissülj, mert ha le van terhelve az agyad, nem lehet még több és több információt belepréselni. Tudok olyat, akinek olyan brutál fejfájása lett, mert örökké tanult, hogy egy évet meg kellett az iskolában ismételnie, mert annyit hiányzott. Túlerőltette magát a túl sok tananyaggal. Az iskola az csak másoknak fontos, hogy elismerjenek téged, hogy letettél valamit az asztalra. Mert más kötelez rá. Az iskola az ilyen formában nem érték, csak egy papírt ad. Az egészséged viszont az. Nem mehet rá egy ilyen dologra, amit ráadásul kötelezően ráderőltetnek. Az iskola meg a tanulás várhat. Egyébként is , inkább mindenből legyen meg a biztos jegy, minthogy zombiüzemmódba kerülj. Különben is, hát egy ember nem elég leadni azt az anyagot, akkor te hogy legyél pró mindegyik tanárodnak a szakterületéből? Teljesen rosszul van ez kitalálva. Különben meg felvételihez annyi elég lenne szerintem, hogy gyakorlásként 1-2 régebbi feladatsort ilyen felvételiset kitöltögetsz otthon, hogy gyakorold azokat a feladattípusokat. Nem kell ezen túlvariálni, hogy ilyenkülönóra, meg olyan. Magadnak otthon keressél a neten régebbi felvételifeladatokat, utána nézd meg a javítókulcsot, hogy jó lett-e. Egyébként a javítókulcs is lehet hibás, ne ijedjél meg tőle. A szüleiddel meg beszéld meg, hogy te ezt már nem bírod, és ha túlerőltetik, akkor a végén előbbutóbb mindenből egyes leszel, hiába akármennyit görnyedhetsz a tankönyv fölött, mert már csak elfáradsz tőle, és nem fogadja be az agyad, hogyha időnként nem hagyod felfrissülni.
2016. okt. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
19:17 igazad van köszii
2016. okt. 5. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!