Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ti is azt tapasztaljátok,...

Ti is azt tapasztaljátok, hogy mostanában rengeteget kell várakozni egy szakrendelésen?

Figyelt kérdés

Ma pl. nőgyógyászaton több, mint 3 órát vártam mire behívtak.


Ti ezen felháborodtok? Vagy simán elfogadjátok, hogy ez van?

Szerintem ez rengeteg idő. Volt aki 2 óra várakozás után kiborult, hogy neki más dolga is van.


2016. okt. 5. 18:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Lehet háborogni. Meg lehet menni a magánrendelésre időpontra, 20 ezer forintért. Ingyé' ez van. Persze lehet mondani hogy mer' én fizetem a téébéét, csakhát nem annyit, hogy négy orvost lehessen tartani, aki lepörgeti a 40 beteget négy óra alatt.
2016. okt. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tapasztaltam sajnos.Ez már általános a házi dokinál is, na meg a szakrendeléseken.De mi a fa szt csinálnak annyi ideig??? Vannak betegek, többnyire az öregek, akiket majd egy órán át vizsgálnak.De érdekes módon régebben gyorsabban megvizsgálták őket.aztán egy-egy beteg között is tököl egy sort.Közben a váróban a sok beteg prüszköl, liheg egymásra, aki nem volt elég beteg, az majd az lesz, mire kivárja a sorát.A várakozás minimum egy óra akkor is, ha csak öt beteg lézeng a váróban.Katasztrtófa!!
2016. okt. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Jaaa, igen, hát az a cél, hogy a betegek megunják és magándokihoz menjenek, folyik a szoktatás a magánrendeléshez, hogy így váljon az eü totál fizetőssé.(Nem tudom, mi az anyjuk valagának fizetünk TB-t!!).Hát akkor sem megyek magánhoz!
2016. okt. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

10 eve is ennyit kellett varni

A 3 ora meg nem is sok

10 eve a gyermekszemeszten reggel 8as idoponttal este fel 6kor kerultem sorra.

2016. okt. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én meg pont, hogy régen nem ezt tapasztaltam. Akkor is volt 1-2 óra, de nem 3-4 vagy 5-6.
2016. okt. 5. 19:02
 6/11 anonim válasza:

Én mint a kizsákmányolt réteg (vállalkozó + cégtulajdonos) befizetek az államnak magam után járulékban havi kb.150.000 forintot. Ezt 0 Ft bevétel után is fizetnem kell természetesen. Orvoshoz már hosszú ideje csak magán úton járok. Viszont ha véletlenül bekerülök az állami körforgásba akkor nekem annyi. A magán orvosi ellátás költségeit nem tudom elszámolni természetesen, ez nem egy fejlett ország.

Rengeteg időm megy el, ami nekem nagyon drága. Lehet ez érthetetlen másnak, de én mint termelésből és szolgáltatásból élő még életemben nem voltam táppénzen. Ugyanannyira érthetetlen számomra, hogy a hivatalokban ülő az én adómból eltartott emberek miért hibáznak annyit, csak azért, hogy napokra kivonjanak a termelésből. Az összes adóm amit az állam rólam és a cégemről leszed havonta, az jóval több mint egy közmunkás éves fizetése. Akkor miért tesznek meg mindent, hogy ne haladjak a munkámmal? Részemről ez itt a baj. Nekem a kedvencem idén az volt, hogy elvágtam a kezem és amikor elláttak adtak egy receptet, hogy menjek el tetanuszért és vigyem vissza, mert ők nem tudnak adni. Körülbelül 68 órát dolgozom egy héten, és elegem van nagyon.


Jövő januárba átköltözök Romániába, mert sokkal jobb vállalkozni és nevetségesen alacsony az adó. Olyan lett hozzánk képest, mint valami paradicsom. Erre ma olvasom, hogy a külföldön munkát vállalók, nem lesznek jogosultak az itthoni ellátásra hiába fizetik a Tb.-t.

Körülbelül ma el is döntöttem, hogy ideje lelépnem ebből az országból.

2016. okt. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én egyéni vállalkozó vagyok és amikor nem dolgozok, akkor konkrétan nulla a bevételem...
2016. okt. 5. 19:49
 8/11 anonim ***** válasza:

Nincs ezen mit csodálkozni, sokszor direkt szabotálják.

A rendelést sosem kezdik időben. A rendelési időt akkor sem javítják át, ha konkrétan már minden alkalommal 1 órával később kezd.

A rendelési idő sosem 8 óra. Tudom, mert máskor meg műt. Főleg a bőrgyógyász, a pszichológus, meg a fogorvos...

2 beteg között trécselés, vihogás.

Soha nem sietnek, a folyosón megfigyelhető, ahogy el korzóznak szépen a fehér papacsukban.

Direkt mindenkinek azonos időpontot adnak, vagy legalábbis többeknek. Aztán odaözönlik a jónép fél 2-re, de befele csak egyesével lehet, ugye.

Dokival öregek társalognak, mert a sok okostóni leszavazta anno a vizitdíjat. Akkor 1 hónapig egyik se volt beteg, érdekes.

2016. okt. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#3


Arra fizeted, hogy cigányék ki tudják potyogtatni a 8. purdét, tudjanak a gyerekkórházban nyaralgatni, mert nincs otthon fűtés (értelemszerűen a taknyos gyereket nem engedheted haza), illetve a sok feketézőt is ellássák (aki folyamatosan panaszkodik meg nyafog az ellátás minősége miatt, de a havi pár ezret is sajnálja kifizetni). Meg az olyan szerencsétlenek több tízmilliós ellátására, akik mondjuk átesnek egy transzplantáción vagy egy hosszú daganatkezelésen. De autoimmun betegséget is lehet kezelni rendkívül hatékonyan, 1 millió forint/hóért. Szerinted azt ki fizeti? Vagy te kipengetnéd zsebből a 30 millás szívtranszplantációt + a napi 70-80 ezret az intenzíves ellátásért? Ezért fizeted a tébét, örülj neki, hogy van lehetőséged siránkozni a szakrendelők miatt.


Magyarországon amúgy gyakorlatilag bárkit ellátnak ingyé', akinek van magyar állampolgársága (beleértve a nyelvi akadályok miatt hazajáró magyar migránsokat és a határon túli magyarokat - egyik sem fizet haza semmit). De költöttünk már 2 milliót két nap alatt olyan magyarországi magyar betegre, aki egy büdös petákot nem fizetett soha a kasszába. Nem is egyszer egyébként, sőt. Amikor benyújtottuk a számlát, akkor rendezte néhány hónapra visszamenőleg (pár ezer forint/hó). A hülyének is megéri kétmilla helyett 60 ezerért!

2016. okt. 6. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kevés a személyzet. Nem tudom miért olyan nehéz megértenie az embereknek, hogy ha a frissen végzett orvosok jó része külföldre megy, az itt lévők meg nyugdíjba, akkor egy idő után nem igen marad olyan, aki a betegeket ellátja. Nem azért kell ilyen sokat várni, mert a doki egész nap a tökét vakarássza, vihog és kávézik, hanem mert kevés dokira jut baromi sok beteg.
2016. okt. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!