Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bélférgesség? Ha igen mit...

Bélférgesség? Ha igen mit csináljak?

Figyelt kérdés

Undorító kérdés, szóval aki nem bírja az ilyeneket most lépjen ki.


Lényeg a lényeg, hogy a macskáink férgesek lettek, különböző családi okok miatt egy kissé elkéstünk a rendszeres féregtelenítéssel, mert az volt kb. az utolsó dolog, hogy az eszünkbe jusson az utóbbi időszakban, viszont mire észbe kaptunk már látszódtak a férgek a székletükben. Azóta ők gyógyszerezve lettek, viszont én úgy érzem, hogy lehet, hogy elkaptam.


Szokatlanul sok a bélgázom, morog/mocorog a belem, petéket és ízeket nem láttam, vagy legalább is nem tudtam őket beazonosítani, mert amikor volt valami fehér magszerű dolog a székletembe a szezámmagra gyanakodtam amit ettünk... egyszer kétszer viszketett a végbelem, tegnap este egy ilyen alkalommal fogtam magam és felnyúltam, és valami fehér kis valamit kikaptam, de nem mozgott, se semmi. Nem tudom eldönteni, hogy mi van. Megpróbáljam azt, hogy fokhagymát fogyasztok, majd utána megint nyúljak fel, hátha kikapok egy példányt? Vagy nem tudom.



2016. okt. 9. 10:45
 1/4 anonim válasza:

A fokhagyma nem tudom mennyire használ!

Szerintem hatásosabb ha elméssz az orvoshoz és íratsz fel féreghajtó tablettát

2016. okt. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem fognak csak úgy féreghajtót felírni, igazából még én magam sem tudom, hogy az vagyok-e, ezért kérdezem, hogy mit csináljak? Elvileg a fokhagyma megriasztja őket és a végbél felé veszik az irányt. Ha ez igaz, akkor lehet ki tudok egyet kapni, és az már elég bizonyíték lenne, mert arról amit találtam még azt se tudtam eldönteni, hogy most mi a fene.
2016. okt. 9. 11:00
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem teljesen világos, miért nem bízod ezt az orvosra. Amúgy, egy rendes patikában is elintézed. A fokhagyma pedig megfelelő szer az ilyen migráncsok ellen, de mivel hosszabb ideig kell fogyasztani, az illata nem midenkinél százas.
2016. okt. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nyilván elmennék orvoshoz, viszont addig amíg magam sem vagyok benne biztos, hogy ténylegesen férges vagyok e szerintem fölösleges elmenni. Mihelyst lesz tényleges bizonyíték arra, hogy TÉNYLEG féreg, már indulok is!
2016. okt. 9. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!