Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem tudok vért adni?...

Miért nem tudok vért adni? Szeretnék, de sosem sikerül.

Figyelt kérdés

Megint lesz a sulinkban véradás. Elsősként mentem először, akkor nem sikerült. Mentem tavaly is, de az sem sikerült. Most van az utolsó évem, mondták hogy lesz megint véradási lehetőség, de félek elmenni. Tartok tőle, hogy megint nem sikerül. Mit tehetnék?


Olyan szívesen adnék, tudom, hogy valakinek jól jönne. Mikor megcsinálják a rutin vizsgálatokat, utána befekszem a székbe, erre: "Jaj, bocsi. Ez most nem sikerült." Ez volt 2x is. Nyújtottam a másik a karom, de azt mondták, hogy egyszerre csak egyet lehet szúrni. A karom persze tök belilult a szúrás helyénél, picit fájt is pár napig, de ez túlélhető. Segítsetek! Mit tehetek, hogy normális karom legyen? Bosszant, hogy másokat megszúrnak, de engem nem. Vagy hagyjak fel ezzel? Ne adjak vért, ha úgy sem megy?



2016. okt. 11. 11:40
 1/5 A kérdező kommentje:
A mit tehetnék kérdést úgy értem, hogy valami bőr elvékonyító, vagy ér kidudoroztató módszert keresek. Az ápolónő azt mondta "rossz a karom", ezen szeretnék javítani.
2016. okt. 11. 11:47
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igyál sok vizet, úgy próbáld meg még egyszer, de ha nem megy, többet ne.
2016. okt. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egész egyszerűen kicsit ügyetlen volt aki a tűt kezelte. Én rendszeresen járok véradóba. Nekem sem egyszerű dolog megszúrni rendesen a vénámat. Annyi szokott lenni, hogy x szurkálja be a tűt az embereknek. Mikor odamegyek, szólnak y-nak, aki simán beszúrja nekem is.
2016. okt. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Tégy úgy,ahogy az első válaszoló írta. Vérvétel előtt 1/2, 1 órával igyál meg legalább fél liter vizet. Ha ki vagy "száradva" összesenek a vénák( ehhez hozzásegít még az izgalom).
2016. okt. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, erre nem gondoltam. Akkor figyelni fogok a folyadékbevitelre.
2016. okt. 11. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!