Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan erhetem azt el, hogy a...

Hogyan erhetem azt el, hogy a szívem több vért pumpaljon belém, hogy jobb teljesítményre legyek képes a sportolasban?

Figyelt kérdés

2016. okt. 12. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez hulyeseg, csak rosszul lennel.
2016. okt. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kérdés valódi jelentése:

Hogyan érhetem azt el, hogy a szívem több vért pumpáljon belém, hogy előbb-utóbb tuti szívinfarktusom legyen?

2016. okt. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A szíved és az érrendszered alapból úgy működik, hogy a legjobb teljesítményt nyújtsd (az adott erőnlétedhez képest) miközben sportolsz. Mert a véred eloszlását elképesztően bonyolult mechanizmusok szabályozzák, finomhangolják. Különben nem érthető a kérdés. Mi az hogy beléd pumpáljon? Hová? Ilyenkor az izmaidba megy a vér és az emésztőtraktusba, vesébe, stb. kevesebb. A teljesítményed sokkal inkább függ attól, hogy mennyire vagy edzett, mit eszel, iszol-e eleget, mennyire vagy kipihent, bemelegítettél-e stb. Szóval ilyen értelemben, ha nem iszol eleget, akkor nem lesz elég véred, amit "belédpumpál" a szíved, és valóban rossz lesz a teljesítmény.
2016. okt. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A szív gyorsabban ver a mozgás, a sportolás hatására, ez amiről írsz élettanilag automatikusan megtörténik. Ha valami pluszt akarsz, szedjél vitaminokat!
2016. okt. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem értitek a kérdést. Az hogy a szív(izom) erősebb illetve, hogy a szív nagyobb, mutatni fogja egy könnyen mérhető paraméter: a nyugalmi pulzus.

Állóképességi sportokkal (pl kerékpár) nagyon alacsonyra levihető és ez valóban azért lesz, mert egy dobbanással több vért tud megkeringetni.

2016. okt. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!