Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Na emberek! Hogyha cataflánra...

Na emberek! Hogyha cataflánra iszok, azt a fajtáját amit torokfájásra szedünk, kis pici pirosas pirula, ugyanúgy berúgok egy pohár (mondjuk 3dl) vodkakolátol?

Figyelt kérdés

2016. okt. 13. 17:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy, se jobban,se kevésbé. Viszont a gyomrodat kikéászíted vele és akár gyomorvérzést is okozhat a kettő együtt.
2016. okt. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha gyógyszerre iszol még jobban be fogsz rúgni! Ugyanis az alkohol + a gyógyszer duplájára emeli egymás hatását. Ezt orvos mondta nekem.
2016. okt. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És az első válaszadó válasza mennyire hiteles? EgYébként köszönöm szépen a válaszokat!
2016. okt. 13. 20:24
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Az elsőé igen, a másodiké kevésbé. :) A fájdalomcsillapító-, gyulladáscsökkentő gyógyszerek nem erősítik az alkohol "bódító"hatását,mert ellentétben a nyugtatókkal és altatókkal, nem az agy ugyanazon területén hatnak. Viszont az alkohol és a nonszteroid gyulladáscsökkentők is irritálják a gyomor nyálkahártyáját.
2016. okt. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Második vagyok, saját tapasztalatom nincs, viszont belgyógyász főorvos mondta ezt. Én azért nem kételkednék egy orvis szavaiban...
2016. okt. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Phoney ***** válasza:
75%

tegnap 21:02

Nyugodtan kételkedj. „A gyógyszer”? Melyik a több ezerből? Elég sokféle anyagot hívunk gyógyszernek, és ezek egy jó részének semmi köze egymáshoz (azon kívül, hogy számodra egyformán fehér tabletták). Semmi olyat nem lehet állítani „a gyógyszer” hatásairól, ami mindre igaz lenne. Minden szakmában vannak ilyen megnyugtatóan buta egyszerűsítések, amiket gyorsan el lehet mondani a hülyének nézett laikusnak, de az is lehet, hogy konkrétan a te gyógyszeredről beszélt, vagy azokról, amiket direkt a hatás miatt szoktak bevenni alkohollal.

2016. okt. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az orvosom cataflam-ról beszélt (mivel azt kaptam én is) és továbbra sem kockáztatok! Ha gyógyszert szedek, nem iszom...Ennyi! Mondjuk én amúgy is antialkoholista vagyok... De ha Nektek így jobb, nyugodtan károsítsátok csak a májatokat + az idegsejtjeiteket....mindenki saját életének a kovácsa.
2016. okt. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!