Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Okkal küldtek el a tüdőszűrésről?

Okkal küldtek el a tüdőszűrésről?

Figyelt kérdés
Szakellátáshoz muszáj a tüdőszűrő, bementem természetesen, anyummal mentem, mert neki is kellett, de mivel én még nem voltam ezért ezt megemlítettük. Közölték velem, hogy beutaló szükséges, a háziorvos viszont nem ad ki, ahol meg tanulok sehol nem láttam, hogy lenne üzemorvos... Egyébiránt elmúltam 18, lassan 20 éves vagyok, szóval nem értem a dolgot, hogy minek az okán nem voltak hajlandóak tüdőszűrőt végezni. (Az ötlött fel bennünk, hogy 15-16 évesnek véltek és amiatt volt a dolog.) A válaszokat előre is köszönöm!

2016. okt. 14. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Az,h tanulsz,nem indokolja. Amennyiben szakmai gyakorlaton kell részt venned, a 33/1998.NM.rendelet mellékletében van(netjogtárban megtalálod),hogy mely szakmákban,milyen alkalmassági vizsgálat szükséges.

Beutaló mindenképpen kell,vagy háziorvostól,vagy üzemorvostól.

2016. okt. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ill.ha a kampányszerű tüdőszűrőről van szó,akkor végzik el,ha kaptál behívót. Oda nem kell beutaló,félreértettem a kérdést,bocsánat.

Egyébiránt a szakrendelőbe mehetsz a fent említett okokkal,és módon.

2016. okt. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Írtad, hogy szakellátáshoz kell a tüdőszűrő. Akkor viszont az orvosod írjon egy papírt a háziorvosodnak, hogy adjon beutalót vagy ő maga kell, hogy kiírja őket.


Vagy kifizetitek.

2016. okt. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor mi van, hogyha csak valaki szeretné elvégeztetni a tüdőszűrőt tehát úgy, hogy semmi túlfokozott oka nincs? Úgy, hogy nagykorú...
2016. okt. 14. 19:54
 5/5 A kérdező kommentje:
Természetesen a háziorvossal konzultáltunk, de közölte velem, hogy Ő ilyet nem adhat ki... Nem is mondom, hogy mennyire kidülledt a szemem. Üzemorvosról nem, hogy nem tudok, de nem is szóltak semmit sem. Tehát más orvosom nincs, csak a háziorvos.
2016. okt. 14. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!