Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyik krétától vagy krétaport...

Melyik krétától vagy krétaportól lesz lázas az ember?

Figyelt kérdés

Vannak táblakréták, aszfaltkréták, sportolóknak krétapor meg sokféle más is. Nem tudom, hogy melyik az összetevő, ami a lázat okozza, s azt sem, hogy melyikben van. Azt sem, hogy mi a különbség a por és a rúd között az alakjukon kívűl. Konkrét termék is érdekelne, meg valami kémiai magyarázat is. Esetleg "adagolás" is.

Nem vagyok iskolás, de pokoli rossz főnököm van, egészségügy.

Csak úgy maradhatok táppénzen, ha lázam is van, pedig az alapbetegségem is indokolná az állapotom miatt, de a munkámat meg szeretném tartani, de még kell 1-2 hét a javuláshoz.



2016. okt. 15. 12:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát az a kréta, amelyikkel a táblára írnak. Szerintem az aszfaltkréta nem, mert mikor kiskölyök voltam, megkóstoltam őket, mivel szép színesek voltak, azt hittem cukorka. :D De nem lettem tőlük lázas, pedig nem keveset elfogyasztottam. Ugyanakkor egyik volt osztálytársam evett olyan fehér rúd krétát, amivel a tanár a táblára ír, és attól lázas lett. Adagolás? Hát ha jól emlékszem már nem volt egész a rúd(írtak már vele a táblára) és annak is kb. a kétharmadát ette meg. Persze nem tartott sokáig a láza, de a másnapi dolgozatot megúszta.
2016. okt. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%
Mink az általános iskola 4. osztályában kizárólag a fehér táblakrétát rágtuk. Igaz, nem emlékszek rá, hogy lázat hozott e volna, de mindig megpróbáltuk. De felnőtt egészségügyesként inkább a szineskrétát, de minimum az aszfaltkrétát javasolnám. Egy próbát megér. Majd írd meg az eredményt.
2016. okt. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem jött be. Ma már dolgozom...
2016. okt. 18. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!