Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akik hormonális okból kövérek...

Akik hormonális okból kövérek azok tényleg nem tudnak lefogyni, mégha nehéz is, vagy hogyan kezelhető, ha van gyógymód?

Figyelt kérdés

Érdekelne,mert a főnökasszonyom állandóan arra hivatkozik,hogy azért kövér,mert szülés után meghízott és a pajzsmirigye nem jól működik,tehát hormonális. Olyan mintha büszke lenne az alkatára,holott már sokszor alig megy. Minden nap tocsogós, zsíros kajákat hoz munkába,még reggelről is ilyet eszik és büszkén elmondja az elején, na akkor megeszem még ezt a finom kis ezt meg azt stb. Másik kollégám meg megjegyezte neki,hogy lehet,hogy nem kellene annyit enni, ő meg azt válaszolja,hogy figyelj ide én nekem ez hormonális.

Én őszintén ezt nem hiszem,de lehet tévedek.



2016. okt. 16. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tévedsz. A pajzsmirigy alulműködés valóban túlsúlyt okoz,mert lelassul az anyagcsere. De a hiányzó hormont gyógyszerrel szokták ilyenkor bevinni,ami visszaállítja a normál anyagcserét és emiatt már nem hízik az ember. Viszont az addig felgyülemlett túlsúlyt,zsírt csak diétával és testmozgással lehet leadni. Ha jól van beállítva a hormonszintje,akkor rajta a sor. Nem kell "zabálni" és mozogni kell!
2016. okt. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A fogolytáborokban ezek szerint egy pajzsmirigyes sem volt...

Le tudnak fogyni, mindenki le tud.

2016. okt. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Zöld kéz az utolsónak. A csajom is pajzsos és 176 centihez 54 kiló!!!

Aki beteg annak jobban oda kell figyelni, de az emberek 99%-a szarik az egészre és csak a kifogásokat keresi!

2016. okt. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva, pajzsmirigy-problémásokról nem tudok, de volt egy csajom, aki pcos-ben szenvedett, és 115 kilóról visszafogyott 70-re, tehát nem lehetetlen lefogyni, ha betegséged van.

Szerintem a kérdéses hölgy igazából (tudat alatt?) élvezi hogy hízlalja magát, csak kell egy ok amivel takarózik. Egyébként én szeretem a jóltáplált nőket, úgyhogy szívesen beszélgetnék róla :)

2016. okt. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!