Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az elmúlt 1-2 hétben nagyon...

Az elmúlt 1-2 hétben nagyon sokat vizelek. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Eddig mindig csak kb napi 5-ször volt vizelet ürítésem, a mostani napokban napi 10-szer járok, és reggel is jobban felébreszt az, hogy már kell menni, de éjszaka legalább nem.


Nem a vizelési ingeremmel van a probléma, mert sok is a vizeletem, vagyis kb pont ugyanannyi, mint amikor 5-ször jártam, tehát nem az inger szól ok nélkül, hogy menni kell, hanem tényleg menni kell.


Mitől növekedett meg ennyire a folyadék kiválasztásom? Nem iszom többet.



2016. okt. 16. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Esetleg cukorbetegség vezető tünete lehet a sűrű pisilés, bár az megnövekedett szomjúságérzettel és ivással is jár. Hólyaghurut is szokott sűrűbb vizeléssel járni, de ott általában csak pár csepp pisi ürül és rettentően fájdalmas. Ez ugye Nálad egyik sem áll fenn...

Nem lehet, hogy csupán picit többet iszol, mint eddig és emellett kevesebbet eszel? Mert olyankor (az üres gyomron és bélrendszeren) hamarabb áthalad a folyadék. Tulajdonképpen nincs ami megkösse a vizet.

2016. okt. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Felfázás?


Háziorvosnál kérj beutalót urológushoz (lehet hosszú ott a várólista), laikusként biztató, hogy éjjel nem kell kimenj. A háziorvos is segíthet addig.


Kamillateát szoktál főzni, beáztatni, aztán meginni?

2016. okt. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok, ami még eszembe jutott: Nem iszol sok koffein tartalmú folyadékot? Kávé, kóla, tea, minden, aminek magas a koffeintartalma bizonyítottan vízhajtó hatású!!!
2016. okt. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kizárólag ásványvizet iszom régóta. Cukorbetegség kizárt, eddig semmi jele nem volt, és még csak 23 éves vagyok.
2016. okt. 16. 21:35
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja és férfi vagyok, ha ez számít valamit.
2016. okt. 16. 21:37
 6/7 anonim ***** válasza:

A cukorbetegség nem csupán időskori betegség, nagyon sokan sajnos már gyerekkorban betegek lesznek. Tehát a kor nem kizáró ok!

Azonban a Te leírásod alapján én sem gondolnék egyből cukorbetegségre, ezer más oka is lehet a problémádnak, de ha nem javul, akkor én elmennék a háziorvoshoz egy teljes vérképet + cukorszintet ellenőriztetni. Esetleg urológushoz is mehetsz, a "pisis problémák" az Ő szakterülete!

2016. okt. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha mostanában diétázol, vagy csökken a súlyod, akkor attól van.
2016. okt. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!