Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A szoláriumozástól lehet...

A szoláriumozástól lehet napszúrást kapni?

Figyelt kérdés
2008. okt. 3. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy nem, mint a napon. De csúnya égést vagy rákot ott is kaphatsz.
2008. okt. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
97%
Nem szerintem ott még nem lehet napszurást kapni!! De durván leéghetsz , és szerintem nem a leghasznosabb dolog!!
2008. okt. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Mi a napszúrás?

Napszúrás esetén a magas hőmérséklet és a sugárzás mint fizikai ingerek hatására az agyhártyák úgynevezett steril gyulladása alakul ki. Steril gyulladásnak nevezzük azokat az állapotokat, melyekben kórokozó (baktérium, vírus, stb.) jelenléte nélkül, fizikai (pl. ütés, nyomás, sugárzás, hő) vagy kémiai hatások (pl. savas, lúgos anyagok, allergia) következtében alakulnak ki gyulladás tünetei."

Mivel a szolikban van hűtés, ezért elég kizárt, hogy napszúrást kapj. De ha nincs, akkor is: mire a levegő annyira fel tudna melegedni, hogy veszélyes legyen, már nem tudnál az üvegen feküdni. Nem a fény a napszúrás(hőguta) lényege, hanem a hő.

2008. okt. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Napszúrást nem, viszont napégést annál inkább!
2008. okt. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De ha nem a fény, hanem a hő okozza a napszúrást, mint ahogy azt a harmadik válaszoló mondta, akkor egy kalap miért véd meg a napszúrástól? Szerintem a kalap alatt ugyanolyan meleg van, viszont a sugarakat felfogja.
2008. okt. 5. 19:50
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
hát ez jó kérdés! Bár én egyszer kaptam hőgutát a szoliban,legalábbis nagyon rosszul lettem bent. 15 percet volta bent és nem volt hűtés,ráadásul előtte a tűző napon bicikliztem fél órát. Szóval aznap gondolom kicsit sok volt az uv a szervezetemnek...alig tudtam lehűteni magam...jaj de rossz volt. :(
2009. okt. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Sziasztok!

Szerintem nem lehet, de kérdezd meg a szoliakadémia honlapján a doktornőtől!

2010. márc. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!