Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az IR (inzulinrezisztencia)...

Az IR (inzulinrezisztencia) nem gyógyítható?

Figyelt kérdés

Még évekkel ezelőtt voltam 120 perces cukorterhelésen, és inzulinrezisztenciát állapítottak meg rajtam. Kaptam Metformint is, de nem szedtem egyáltalán.

Volt rajtam egy kis túlsúly(nem olyan sok, kb 5-10 kg), elkezdtem diétázni, sportolni, vitaminokat szedni.

Már 2 éve, hogy tartom a súlyom, és nemrég voltam cukorterhelésen megint, és teljesen helyén voltak az értékeim. Akkor most meggyógyultam, vagy mi?

A tüneteim is teljesen eltűntek. (hajhullás, mensi kimaradás)


2016. okt. 22. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Az életmód változtatás jó hatással van az anyagcserére. Lehet nem volt súlyos és ezért volt elég Ennyi.
2016. okt. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az inzulinrezisztencia még nem betegség,viszont a cukorbetegség előszobája. Ha eztuán is odafigyelsz az étkezésekre,súlyodra,mozogsz,sportolsz rendszeresen,akkor nem fog kialakulni a cukorbetegség. De mivel hajlamod van rá,ha ezeket nem teszed akkor biztos,hogy előbb-utóbb cukorbeteg leszel.
2016. okt. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mennyire szigorúan diétáztál?

Mérted a grammokat, meg dobozoltál és figyelted hogy akkor reggelire csak lassú szénhidrát stb?

2016. nov. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
mértem mindent, de nem vontam meg magamtól a szénhidrátot. Inkább a kalóriára figyeltem (hisz lényegében ez a mérvadó a fogyásnál), meg persze jó kajákat eszem (zabkása, csirke, saláta, teljes kiőrlésű dolgok), de nem vontam meg a cukrot sem teljesen, volt hogy ettem csokit, vagy pizzát ha megkívántam. Mérték.
2016. nov. 8. 13:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Tartsd a diétát és a súlyodat,akkor remélhetőleg nem is fog kialakulni cukorbetegség. De a gyorsan felszívódó szénhidrátokat (fehér kenyér,péksütemények, tészták,sütemények,cukros ételek,krumpli) csak rtikán fogyaszd még így is.
2016. nov. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!