Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kinek mi a véleménye a kannabi...

Kinek mi a véleménye a kannabiszról?

Figyelt kérdés

Az ellene folyó propagandakampány szerintem nevetséges, és egyáltalán nem tényszerű. Jótékony hatásai mellett az addikciót, azaz függőséget tekintve is jóval elmarad az alkohol és a dohányzás komolyságától. Fő alkotóeleme a THC, ami kutatások szerint megtalálható az emberi szervezetben is, és nem ölt még meg senkit. Segítséget nyújt a szklerózis multiplex ellen, segít a kemoterápiás, rákos, AIDS-es betegeken, valamint a náluk fellépő hányás, hányinger leküzdésében, mámorító hatása van, feléleszti a zenei érzéket.


...és mindezek ellenére be van tiltva. Bárki, aki próbálta, vagy bent lenne egy a legalizálásért folyó kampányban, az írjon választ.



2016. okt. 23. 00:07
1 2
 1/11 anonim válasza:
78%
Abban nem értel egyet h kevésbé okozna függőséget mint az alkohok vagy a cigi de inkább tiltanám be az alkoholt !!!! Ezáltal szerintem kevesebb bűnözés is lenne ! Marmint ha alkohol helyett a kannabis lenne legális
2016. okt. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2016. okt. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
En tamogatnam a legalizaciot, ha ellenorzotten, zarjegyesen arusitanak, mint a cigit, alkoholt es lenne melle ertelmes felvilagositas, lenne egy kulturaja az egesznek. De azt is tegyuk hozza, hogy eleg durva rosszulleteket tud azert csinalni, ha tul szivod magad. Vagy vannak betegsegek, vagy hajlamok, ami mellett erosen ellenjavallt (szivbetegsegek, skizofreniara hajlam, vagy panikrohamok).
2016. okt. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Én nem vagyok a legalizálás mellett, mert ez mégis csak egyfajta tudatmódosító szer, és használata semmiképpen sem egészséges. Egyébként is többnyire motiválatlanná teszi az embert (mint a drogok többsége), ami nem jó sem a társadalmi beilleszkedésnek, sem a gazdaságnak, termelékenységnek.

De egyrészt az a démonizálás, ami folyik a kannabisz ellen, az már tényleg túlzásnak tűnik nekem is. Másrészt amit előző írt:

"De azt is tegyuk hozza, hogy eleg durva rosszulleteket tud azert csinalni, ha tul szivod magad. Vagy vannak betegsegek, vagy hajlamok, ami mellett erosen ellenjavallt (szivbetegsegek, skizofreniara hajlam, vagy panikrohamok)."


Ezek szintúgy igazak az alkoholra is. Ki ne lett volna már irtó rosszul, aki csak egyszer is jóval többet ivott a kelleténél? Skizofréniára, pánikrohamokra vagy érrendszeri problémákra pedig az alkohol sincs jótékony hatással. Szóval ez az érv a fű ellen nem feltétlenül releváns, vagy ilyen érvekkel az alkoholt is tiltani kéne.

Ez viszont az, amit nem lehet. Legalábbis hirtelen tiltólistára tenni semmiféleképpen sem, ennek eredményére kiváló példa az 1920-as évek Amerikája, a hírhedt eredményű alkoholtilalom.

Viszont a hosszútávú, apránként történő tiltás-bevezetés jó stratégiának tűnhet, mint amit a dohányzással művelnek az elmúlt kb. 30 év folyamán. Először csak közintézményekből, iskolákból, orvosi rendelőkből, közértekből tiltják ki, majd a kocsmákból is, majd a közterületekről, satöbbi. Közben egyre növelik az árát is, meg más oldalról is támadnak. Így az a generáció aki még él vele, az még meg tudja találni a módját hogy hozzájuthasson illegalitáson kívül is, az új generáció pedig már nem a cigifüstben nő fel.

Az alkohollal is valami hasonlót valósítanak meg, csak lassabban, óvatosabban. Ez működhet, és szerintem működni is fog.

A baj az, hogy ez így önmagában kevés. Ehhez kellene a társadalom jólétének fokozása is, az elkeseredett réteg (a potenciális fogyasztók számának csökkentése) minél szűkebbre vétele, azonban ez sajnos már kevésbé valósul meg - sőt, inkább csak nőtt az elmúlt 10-20 évben. Enélkül viszont nem sokat ér a legális tudatmódosító szerek fokozatos, apránként történő kivonására történő törekvés sem.


A kannabis is hasonló, annyi előnnyel, hogy a fogyasztók rétege azért jóval szűkebb, mint az alkoholfogyasztók rétege, és nincs mögötte több évezredes hagyomány sem hazánkban. Viszont amíg az átlagember jóléte, más szórakozásra való lehetősége nem növekszik, addig mindig sokan lesznek, akik ezekben a dolgokban találják meg a boldogságukat. Szóval tiltani lehet, akár tűzzel-vassal is irtani a fogyasztókat, eredménye azonban nem sok lesz, amíg a társadalom általános elégedettsége nem fog növekedésnek indulni.


Bocs, ha egy kicsit elkalandoztam, de önmagában vizsgálni a kannabiszt vagy bármely más tudatmódosító dolgot nem sok értelmét látom. Ugyanis szorosan összefügg a fogyasztókkal, vagyis azokkal, akik a társadalmat alkotják.

2016. okt. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez az évezredes hagyomány az alkohol mögött olyan irreleváns érv szerintem. A mattrészeg Sanyi báról az árokban pont ez az utolsó dolog, ami eszembe jut. A gyilkolásnak is évezredes hagyománya van...
2016. okt. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az,hogy, legalizálni kellene.
2016. nov. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 itkutya válasza:
Bf9AD.D..D.-as:_d.-asd:_..d::sd.s:ds:d.AS.-DSA.DF
2016. nov. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 hurda tibor válasza:
100%
Legalize!!!!!!!:D
2016. nov. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az,hogy rengeteget fogok szívni.
2016. nov. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Legalize it!
2017. jan. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!