Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért ropog nagyon hangosan a...

Miért ropog nagyon hangosan a jobb térdem amikor legugolok?

Figyelt kérdés
Ha tánc edzésen mélyre kell legugólni akkor mindig egy nagyot reccsen és nagyon fáj, és ha zene nélkül gyakorlunk akkor még a meletem lévők is hallják. 15/F

2016. okt. 24. 19:47
 1/10 anonim válasza:
Ha fáj az nem jó, de ha csak simán ropog akkor a folyadékhiány lehet. De kérdezz meg egy fizikoterapeutát ! Általában ez a baj a folyadékhiány, nem iszol rendesen (vizet, nem alkoholt).
2016. okt. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kicsitket szokot ropogni az nem fáj, de egy 1 órás edzésen kb 3X 4X roppan nagyon nagyot de az már fáj is
2016. okt. 24. 19:56
 3/10 anonim válasza:
Nekem rendszeresen ropognak a lábujjaim és a bokám de ez csak a folyadékhiány. Napi 2,5-3 liter folyadék ( víz, tea). Attól elmúlik és számos jó hatása van amellett, hogy nem ropogsz ;)
2016. okt. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1. az #1-es is kb 15 éves

2. én nem fogadnám meg annak a tanácsát aki nem gyógyult meg.

3. az izületi folyadéknak semmi köze a normál vízhez, ennyi erővel azt is mondhatnánk, hogy a víz kinöveszti a levágott kart, mert abban is van víz.

4. ha megerősíted az lábizmaid, akkor elmúlik, de ez csak súlyzóval megy, a tánc csak ront rajta

testépítős oldalakat nézzél

2016. okt. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Megnövelt vízbevitel mellé javaslom lenmag rendszeres fogyasztását, javítja a szinoviális folyadék diffúzióját.
2016. okt. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Kedves #4!

(adja le a súlyfelesleget

egy héten minimum 3-szor mozogjon (úszás, futás, kerékpározás)

táplálkozzon A-C-E-vitaminokban, kalciumban és omega3-ban gazdagon

IGYON MEG EGY NAP MIN. 2 LITER VIZET ). Magyarul folyadékpótlás. Nem izomépítés okostojás!

2016. okt. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
akkor ha megfelelő folyadékot iszok akkor nem fog annyira ropogni, és menyi idő kell hogy már javuljon a térdem?
2016. okt. 24. 20:33
 8/10 A kérdező kommentje:
És mindegy hogy mit iszok(nem alkoholra meg kolára értem hanem pl víz szörp fanta gyömbér tea)
2016. okt. 24. 20:35
 9/10 anonim ***** válasza:

nem értem miért kell okostojásozni, amikor előbb le lett írva, hogy neked nem múlt el ezektől.

Mellesleg a kérdezőnek csak jobban fáj a tánctól, akkor a futástól is :D

youtube athlean-x gyógytornász, és ajánlja az izomépítést, de aki szerint árt, az már kipróbálta? nem. akkor?

2016. okt. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szóljál a tanárodnak, vagy az edződnek ( nem tudom, hogy nevezitek), és kérjél tőle tanácsot, hogy mit tegyél. Őrá hallgass. Ha azt mondja, orvos, akkor menjél el oda, nézesd meg. Nagyon fiatal vagy, és még nagyon sokáig szükséged van a lábaidra. Ne rontsd el már most. A térded figyelmeztet, hogy gond van vele. Ne hagyd annyiba...gyógyítsd meg...
2016. okt. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!