Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » S. O. S.! Azthiszem beszakadt...

S. O. S.! Azthiszem beszakadt a dobhartyam. Segitene vki?

Figyelt kérdés

Eppen tisztitottam a fulem,amikor valahogy hirtelen hozzaertem a fultisztitohoz a vallammal.Nagyon beutottem,es nagyon faj.Mindent probaltam mar,ketsegbe vagyok esve.Olvasgattam es vszinu h az en dobhartyam is beszakadt,mert ha befogom az orrom es fujok akk olyan erzesem van mintha a fulembol ereszkedne ki a levego.Nalunk az orvos nagyon rossz iylen szempontbol,mert honapokkal utana lehet idopontot kapni.Kerlek segitsetek,nagyon felek es nagyon faj!!!

14/L


2016. okt. 27. 00:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sürgősségi, most. Ez nem várhat reggelig, hónapokig meg végképp. Be kell menni a legközelebbi kórházba, ahol van SBO (sürgősségi betegellátó osztály).
2016. okt. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Sürgősségi osztályon gyorsan ellátnak.

SBO, azaz Sürgősségi Betegellátó Osztály.

Ide 0-24 bemehetsz lábon is, fel fognak venni, kapsz egy prioritási számot és ennek függvényében ellátnak.

Itt nem kell sokat várni, max. 1-2 óra, mire orvoshoz kerülsz.


Fül-orr-gégész magánpraxisban szintén ellát, de az nem TB által fizetett, tehát ott ki kell fizetned a költségeket.

2016. okt. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
22%
szolj a szuloknek ! ok mar felmerik a terepet . lehet h nincs akkora baj csak felsertetted a bort vagy valami es nagyon megijedtel. Ha pedig sulyosabb a helyzet hivjatok a mentoket ok mindenben segitenek. :) bevisznek a korhazba ott megvizsgal egy normalis orvos es megmondja hogy mi a baj. De lehet a korhazig el se kell menni emrt nincs akkora baj. Mindenkeppen azt tanacsolom hogy hivjatok mentot. A telefonba mindent elmondtok nekik es ok meg a tobbit tudjak :)
2016. okt. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Sürgősségire menj.

Fültisztító pálcikát nem szabad használni, mert csak mélyebbre nyomnád vele a fülzsírt.

Paraffin olajat kell csepegtetni ha úgy érzed hogy sok a fülzsír, vagy orvoshoz kell menni hogy ő szedje ki.

2016. okt. 27. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#3-as, jól olvasom, tényleg mentőt javasolsz dobhártya beszakadásra? Komolyan? Nagy baj van a fejekben... a gond csak az, hogy ezek után jönnek a praxisblogos hőbörgések, hogy milyen köcsögök a mentők, mert nem jönnek. Dobhártya beszakadással nem hívunk mentőt, mert kiröhögnek, rosszabb esetben nagyon mérgesek lesznek. Akkor hívjon mentőt, ha az egész pálcika eltűnt a fülében, és most ömlik belőle a vér, mert akkor nagy gond lehet. A szülős részben viszont igazad van.


Kérdező: a történeted alapján simán lehet, hogy beszakadt a dobhártyád. Fül-orr-gégészeti rendelésre vagy ügyeletre kéne menni, attól függően, hogy hol laktok. A sürgősségin nem fognak semmit sem csinálni, ugyanis ott sürgész orvosok vannak, akik életveszélyes helyzeteket látnak el, a szakellátás nem az ő feladatuk, tovább fognak küldeni fülészetre!


Hozzáteszem, egy beszakadt dobhártyával a fülész sem tud mit csinálni, csak felméri a kárt (hogy sérültek-e a hallócsontocskák), ad antibiotikumot a fertőzések megelőzése érdekében és ellátja tanácsokkal (víz szigorúan nem érheti!). Tehát hirtelenjében ő sem fogja "összevarrni" vagy ráolvasni...

2016. okt. 27. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Rendesen hallasz a füleddel,vagy olyan,mintha víz alatt lennél,esetleg zúg? Ha rendesen hallasz,akkor nincs probléma,max.felsértetted a hámot.

Ha nem hallasz rendesen,irány a fül-orr-gégészet.

A mentők nem ilyen esetekre vannak fenntartva, nem súlyos, életez veszélyeztető állapotról van szó.

2016. okt. 27. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
indulsz mész! ott vagy és rendben leszel!
2016. okt. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jaa a fültisztítási módot (csepegtetés) amit javasoltam természetesen csak akkor csináld, ha a dobhártya teljes mértékben meggyógyult, nincs rajta rés és ezt fülész is megengedi hogy lehet csepegtetni mert már teljesen meggyógyult.
2016. okt. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mentőt tényleg ne híjon, hacsaknem súlyos a sérülés, pl. komoly vérzés van, vagy súlyos szédülés, eszméletvesztés, súlyos egyensúlyzavar. Ill. az éjszakai ügyeletről kaphat egy orvosi kocsit, ami nem mentő, de igazából ez is a súlyos esetekhez van (örülni nem fognak). Jobb, ha bemegy a 0-24 ügyeletre lábon.


Az SBO-n ellátják és tovább utalják a szakrendelőbe, engem is elláttak (nem fognak szólni, mert az eset súlyosságának megfelelő prioritást kap, viszont ott meg fogja nézni szakorvos), az a gyakorlat, pedig gyomorpanaszaim voltak, közel sem életveszélyesek és saját lábamon mentem be. Ha életveszélyes, vagy súlyos, oda hívunk mentőt, ill. ha nem tudjuk megállapítani.


Éjszaka hova menne máshova, ahol segíteni is tudnak?

Bemehet az ügyeletre, de ott megint nem sokat tudnak tenni (ott nincs szakorvos).


Egy előző butaságokat írt, az SBO-n nem "sürgészek" vannak, hanem szakorvosok tulajdonképpen (ha fiatalok is). A felnőtt ügyeleten ülnek ott az általános orvosok szakvizsga nélkül.

2016. okt. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9

Ugyan csak két sürgit ismerek belülről a fővárosban, ott valóban mindenféle szakorvosok dolgoznak (elsősorban azért, mert az oxiológia friss szakvizsga), de fülészek biztosan nem ücsörgönek ott, mert nincs arra kapacitás. Pl. sok neurológiai baj is kerül SBO-ra, akikhez szintén külön hívnak neurológust konzíliumra (naponta 25 alkalommal), de neurológus sincs ott állandóan... Egy sürgősségin jelenleg Magyarországon nem tombol a szakorvosok teljes skálája, várva az adott terület betegeire, hanem osztályon vannak, és ha muszáj, akkor mennek. És a "muszáj" a súlyos esetekre vonatkozik, aminek az eldöntése a sürgész feladata.


Pont ezért van óriási háborgás az SBO-kkal kapcsolatban, mert a betegek azonnali diagnózist (és terápiát) várnak egy napon belül, pedig egy SBO-nak NEM feladata ez, mivel a nevében is benne van a "sürgős" szócska - nem gyorsdiagnosztikai részleg a türelmetleneknek. Sokan mennek úgy haza, hogy tessék-lássék módon vannak akutan ellátva, és küldik tovább kivizsgálásra három hónappal későbbi időpontokkal.

2016. okt. 28. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!