Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » "Kisvécézési" szokások változása?

"Kisvécézési" szokások változása?

Figyelt kérdés

Egészen kicsi korom óta sokat jártam pisilni és a mennyiség se volt kicsi. Éjszaka vécézési ingerre nem ébredtem fel, viszont ha valamiért megébredtem, általában kellett - de gondolom ez önmagában semmi.

Egy korsó sör után hidegben főleg kétszer is kellett menni. Tea után is sokszor. Víz után is.

Egyetemen minden szünetben mentem. Másfél órát kibírok, de kétszer másfél órát és közte a húsz perces szünetet már nem, ez ugye három óra húsz perc.

Reggel volt a legrosszabb, induláskor is mentem nyilván, de mikor megérkeztem a suliba, egyéb helyre, ismét. Három deci teát meg se mertem inni.


Átlagban kb. kétóránként kellett.


Évek óta csinálom, hogy direkt sok vizet iszom és ízesítetlen teát (azt másért se ízesítem). Azóta fentiek jelentősen javultak.


Most viszont azt veszem észre, hogy igen ritkán kell, már-már az átlagember szintjén állok. :D


Reggel iszok 3 deci vizet, még veszek is be esetleg magnéziumos, B vitaminos étrendkiegészítőt. Néha C-vitamint is. Az irodában is iszogatok rendesen. Így is sokszor csak 10- fél 11 körül kell kimennem.

Ma sétálni mentem pár órácskára. Ugyan előtte ittam, közben nem. Egész séta alatt nem kellett, vásároltam, ebédet kezdtem csinálni és ... hoppá, már egyóra felé kellett csak.


Miért normalizálódott a kicsi korom óta "hiperaktív" kiválasztásom? Ez már szinte ijesztő is amúgy. :D


2016. okt. 31. 13:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Talán kezded kinőni a hiperaktív hólyag szindrómát (ami főként nőknél jellemző). Mostanában meg talán a kelleténél kevesebb folyadékot viszel be. Egyébként a diagnózis akkor lenne igazán pontos, ha mérnéd a napi bevitt és ürített folyadék mennyiségét. Ebből el lehetne dönteni, hogy a bevitel is sok-e vagy csak az ürítések száma. Mert ha a bevitel is sok, azaz polidipsziáról van szó, annak lehet mellékvese oka is.
2016. okt. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Eddig gyermek-, serdülő és eddigi fiatal felnőttkoromban a bevitel is kicsi vagy éppen elégséges volt, az ürítés sokszor és sok mennyiség, sokáig, sok.

Most a bevitel sok lett, sokat iszom, és kevesebbet dob ki a szervezetem.

De nem dagad semmim. ;)

2016. okt. 31. 14:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Én mindig arra kelek fel, hogy pisilnem kell. Ezt az okozza, hogy lefekvés előtt durván 4-5 deci vizet megiszom. Anélkül nem tudok elaludni.. (fóbia..:D)

Attól számítva, hogy felkeltem és elindulok a buszhoz, kb. megint megiszom fél liter ásványvizet. Buszozás várásokkal együtt kb. 2 óra, mire beérek az egyetemre már eléggé kell. :D

Az egyetemen napközben 1,5 litert iszom meg. Ez azt jelenti, hogy a második előadás után (2x1,5 óra) elmegyek. Nem azért, mert nagyon kell, csak mert félek, hogy a harmadik előadás már sok lenne, és kikéne menjek.

Emellett ha hazaérek még a lefekvés előtt (közvetlen lefekvés előttit nem számolva) megiszom 1 liter vizet.


Így durván a napi víz bevitelem (ami víz és ásványvíz kombinációja), 3-3,5 liter. Nem tartom soknak, mert nem egy pálcika ember vagyok. Az edzés miatt nagyra nőttem. :D

A pisilés konkrétan naponta 5-7 alkalom között ingadozik ahogy számolom.

Egyáltalán nem zavaró számomra.


Annyit tennék hozzá, hogy van olyan ismerősöm akit még wc-n nem láttam az egyetemen. :D Reggel ahogy bejön, simán kibír 8-10 órát. Persze nem tudom mi áll a háttere mögött. Azt tudom, hogy alig iszik, de lehet hogy félénk, vagy valami hasonló fóbia ezért direkt nem iszik, hogy ne kelljen.

2016. okt. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!