Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magyarországon a gyógynövény...

Magyarországon a gyógynövény tartalom nem számít hivatalosan? Pl C vitaminnál a csipkebogyó, echinacea tartalom?

Figyelt kérdés

Ha van egy 100mg c vitaminos tabletta 20 mg csipkebogyóval, az miért nem 120 (180 mert 4×) mg van a dobozra írva?


Miért nincs Magyaro-n színtiszta acerola cvitamin? Nem engedélyezik, csak aszkorbinsavval??



2016. nov. 3. 21:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért, mert 20 mg csipkebogyókivonat az nem 20 mg C-vitamin, hanem kevesebb, mint 1 mg.


Lehet kapni itthon acerola port, ha erre vágysz, a C-vitamin tartalma elvileg 17 százalék körüli, szóval napi mondjuk 500 mg-hoz havi kb 100 g kell belőle.

2016. nov. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Pedig én azt találtam, hogy 1g csipkebofyó 4gr c vitamin.

400Mg acerola pedig 100gr c vitamin.

2016. nov. 4. 08:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Kicsit próbáld már meg összeszedni magadat és értelmesen írni, mert ez a g, Mg, gr így össze-vissza enyhén zavaros.


Az acerolában tényleg jó sok C-vitamin van, a porban kb 17 százalék lehet, ahogy írtam.


A csipkebogyóban is sok van, de messze nem annyira, porként úgy 1-3 százalék. Szóval 20 mg csipkebogyópor az semmi.

2016. nov. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!