Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 20 éve szedek antidepresszánso...

20 éve szedek antidepresszánsokat, pszichotikumokat. Sikerülhet-e a leszokás ezekről a szerekről?

Figyelt kérdés
A gyógyszereket szakorvosok írták fel.
2016. nov. 6. 23:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Keress egy olyan orvost, aki segít ebben, hosszú folyamat, nagyon lassan kell csökkenteni egy-egy bogyó adagját, hogy ne legyenek elvonási tüneteid. Általában, egyszerre, egyfélével kezdik, hónapokig eltart.

Egyedül nem biztos, hogy jó, ha belevágsz. Kérd szakember segítségét. Gyógyulást neked!

2016. nov. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen az orvosok mindíg azt írják fel amit el kell adni, meg ami után jattolnak a gyógyszerügynökök.


Lomtalanítottam már gyógyszertár padlást, elképesztő mennyiségű adat van emberekről, receptekről, sorsokról.


Kb mint a futószalag!

Egy nap 20x is felírják ugyanazt tökmindegy mi bajod, meg hány éves vagy...

2016. nov. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Orvossal konzultálj, mert nem mindegy, hogy mire szeded. Szorongásos és személyiségzavaroknál jó eséllyel letehetőek, egy bipoláris zavarnál vagy szkizofréniánál nem. Önmagadtól ne kezd el letenni egyik gyógyszert sem.
2016. nov. 7. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
És miért akarod letenni ?
2016. nov. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Először kb két éve elolvastam a gyógyszerek leírását, azt tapasztaltam, ilyen tüneteim nincsenek, se psnaszaim, se a családtagok nem szóltak, hogy gond van, anyu. A keze.őorvosom tanácsolta, ne is olvassam el, mert nem fogom beszedni, pedig jó os lehet a gyógyszer:-) . Hónapokig kínlódtam velük, visszaedèxek is voltak, újra kórház. Egy idős orvos mondta, hogy lehet csökkenteni az afagokat, ha túl erősnek érzem. Eleinte nem mertem csokkenteni, de aztàn mégis rosszul voltam vàltakozó inzenzitàssal..

Aztán neki bátorodtam ès szép ladsan csökkenteni kezdtem mindegyiket. Jobb lett a közérzetem, panasz mentes vagyok évek óta, de senki. sehol nem mondta, hogy el is lehet hagyni, csupán a gyógyszetek leírásának elolvasása és mellékhatàsok tudatosodása után ébredtem rá, most már csak én 'mérgezem magam. Egyébként is jobban hat rám 2_3 csésze citromfú tea:-) a gyógyszeteimmel nem tudok úgy aludni, hogy pihentető is legyen, ne ébredjek éjszakánként többször is rémálmokból. Jelenleg jobban bízom a citromfűben, nem vegyszer, nem lehet függővé válni tőle. Azt most is nehezményezem, hogy amikor panasszal fordultam a kezelőorvosomhoz a vegyszereket illetően, leintett, hogy türelmetlen vagyok és túl sokat foglalkozom magammal. Szedjem tovább a beállítás szerint. De nem voltam jól. A nagyon lecsökkentett afagok mellékhatásait így tuctam tolerálni, de már ott tartok, hogy felesleges pènzkidobás is, túl sok mellékhatás is, amikre újabb gyógyikat kaptam Napi 10 szem tabletta. Úgy érzem, nagyon le kellene szokni.

Köszönöm a megértést és a válaszokat.

2016. nov. 7. 20:32
 6/10 Balogh Zsozsó ***** válasza:
Szia. Én kb. 1éve szedek antidepit. Én is szerintem leszokóban leszek ha visszamegyek a dokihoz. Én egy kicsit félek tőle, hogy ne-e esem vissza. Milyen mellékhatások voltak neked amikor csökkentettétek?
2016. nov. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Milyen betegséged van?
2016. nov. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szia Zsozsó'


Írtam privit. Kívánom, hogy le tudjál szokni.


Üdv,Dné Ezsi

2016. nov. 8. 11:14
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves 7/8 jelű Válaszíró'


Rekurrens depresszió, szorongásos,pszichotikus tünetek. De elmúltak a panaszaim, idős orvos véleménye, lehet, hogy többé nem is fordul elő, eddig háromszor voltam vele kórházban. Rosszat feltételeztem, aztán féltem, nyugtalan, alváshiányos voltam. Ennek nyoma sincs, de a gyógyszerektől kezdettől fogva mérgezési tüneteim voltak, - igaz, önkényesen, - de csökkentettem az adagokat negyedére az előírthoz képest. Jobb lett minden tekintetben, mentálisan, fizikálisan, stb. A citromfű tea jelenleg a leghatásosabb és legkíméletesebb az én összehasonlításom és érzéseim szerint. Ahogy elolvastam a gyógyszer leírást 18 év után, akkor döbbentem meg igazán. Ha a tilalom ellenére mégis elolvasom és nem fogadok szót, akkor most nem vergődnék ezekkel. De én vakon bíztam az orvosomban, szakértelmében. De az is lehet, hogy szerepet játszott az esetemben az orvoslátogató ajánlata, a jatt,stb. Pedig fogadott orvosom volt. Azóta mindig más az orvosom.

2016. nov. 8. 11:29
 10/10 A kérdező kommentje:

Ezer bocsánat kedves #7/9 jelű Válaszíró'


Kissé figyelmetlen voltam a jelölést illetően, de igyekeztem minél többet leírni, ugyanakkor már az ebédfőzés gondolata is motoszkált a fejemben. (Minden nap frisset főzök a férjemnek).

2016. nov. 8. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!