Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyógyult és nem gyógyult...

Gyógyult és nem gyógyult alkoholisták, mi a történetetek?

Figyelt kérdés
Én 6 év kőkemény piálás után , 2 hónapja tiszta vagyok. Elég mélyre lecsúsztam már , felpuffadtam tartoztam sok mindenkinek , munkát elvesztettem stb. Nálam egy szerelmi bánattal kezdődött utána teljesen becsavart a pia. Érdekelne a ti sztoritok is mióta hogy miért stb :) Most ott vagyok hogy fogytam 8 kilót kisimult az arcom , újra van munkám 28/f

2016. aug. 31. 10:07
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

Kezdjük ott, hogy gyógyult alkoholisták nem léteznek. Aki egyszer alkoholbeteg (volt), az az is marad. Lehet száraz, lehet absztinens, mint én magam 24 éve, de attól még alkoholbeteg. Ezt jó, ha szem előtt tartod, mert különben hamar ismét a lejtőn találod magad, és azt mondják, másodszor már nincs visszaút.

Én menedzser-alkoholistaként kezdtem a pályafutásomat. Még jócskán az átkosban volt ez, amikor minden cégnél divat volt a repi-pia, ami főleg nehezen beszerezhető, külföldi márkás italokból állt. Ezeket illő volt végigkóstolni, sőt olykor azt is megkövetelte a protokoll, hogy én se menjek üres kézzel. Minden este becsípve mentem haza. Később már otthon is volt pia, és ott sem hagytam abba, míg egészen el nem áztam. Aztán már hétvégén is ittam. Szerencsére (?) nem kötekedős, inkább vigyorgós részeg voltam, így a család is valamivel könnyebben viselte.

2016. szept. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na igen ebben igazad van , nekem is voltak ilyen 1-2 hetes na majd most nem iszok de mindig kezdődött előröl .. 1 sör 2 sör utána megint mélység..
2016. szept. 2. 09:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Hogy állsz? Én is leálltam 9 honapja, de érdekes mert nem hiányzik
2016. szept. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Mr. Cuba válasza:

Kedves Kérdező!

Megkérdezhetem, hogy mennyit ittál egy hétre lebontva? Bár én nem vagyok alkoholista, de a nagyivók közé sorolnám magam a kb. heti 3-4 liter borommal (vannak a héten száraz napok is)

Köszönöm!

2016. szept. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát szér olyan nagyon nagy ivó azért te nem vagy :D de ezt azér már ne fokozd
2016. szept. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!