Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megakadhatott a gyógyszer a...

Megakadhatott a gyógyszer a torkomon?

Figyelt kérdés

Tegnap este bevettem a fogamzásgátló tablettát, és nagyon rosszul sikerült lenyelnem, és mintha megakadt volna a torkomon. Mára már enyhült az érzés, de ugye ma is be kellett vennem, és akkor is éreztem nagyon erősen azt a nyomó érzést, mintha már kettő akadt volna meg. Lehetséges, hogy az ott tényleg megakadt, vagy csak valamit megnyomott, és azt érzem? Vagy csak feleslegesen pánikolok az egészen?

A válaszokat előre is köszönöm!


2016. nov. 11. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak megnyomtad vele a nyelőcsövet és azt érzed. Az a fog. gátló tabletta olyan pici, hogy szerintem az elakadni nem tud, max. félremenni tudna, de akkor nem ilyen tünetek lennének
2016. nov. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Vízzel kell bevenni
2016. nov. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem akad meg, ha megakadna azt nem viselnéd el. Vagy egy idő után elolvadna mindenképp.

Valószínűleg megnyomott valamit. Bő vízzel kellene bevenned, vagy törd szét.

2016. nov. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat!

Egyébként mindig egy vagy két pohár vízzel veszem be, de hihetetlenül bénán veszek be minden gyógyszert.

Ez az érzés mikorra múlhat el?

2016. nov. 11. 21:49
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nem múlik el, akkor nézesd meg dokival, mert nem biztos, hogy gyógyszer elakadás okozza a tünetedet.
2016. nov. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Persze, megnézetem, ha nem múlik el, de most a napokban nem tudok elmenni, mert nem magyarországi vagyok, és nincs taj kártyám, de viszont most még Magyarországon kell maradnom pár napig.
2016. nov. 11. 23:48
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem pár napon belül el fog múlni
2016. nov. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mindig egyél utána kenyeret, ez megszünteti azt a fantomérzést, amit érzel ha csak megnyomta a nyelőcsöved a gyógyszer.

Másnapra általában elmúlik ez az érzés, ha mégsem, akkor jobb ha megnézeted gégésszel.

2016. nov. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Reggelre mindig enyhül az érzés, szinte nem érzek semmit, de ahogy múlik az idő, egyre jobban érzem, amikor pedig be kell vennem az aznapi tablettát, nagyon érzem azt a nyomó érzést. Lehet, hogy mindig megnyom ott valamit? Vagy így soha nem fog elmúlni, ha mindennap veszek be rá új gyógyszert?
2016. nov. 12. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!