Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Első endokrinológiai vizsgálat...

Első endokrinológiai vizsgálaton ilyen panaszokkal mire számíthatok? 15l

Figyelt kérdés

Szegedre megyek kb. egy hónap múlva a gyermekkorházba endokrinológushoz és nem tudom mire számítsak.

A panaszaim ami miatt megyek a következők:

születésem óta nagyon szőrös vagyok.Tudtom szerint a csecsemő korban lévő szőrösség elmúlik de nekem sosem múlt el. A hasamon és a mellemen is hosszú fekete szőr van.(pedig világos szőke hajam van és világos a bőrszínem is) Nem mondom hogy nagyon sok de azért van. Mindenhol máshol sok van hosszú és sűrű de világos. Az államon is és a derekamon is. A másik az hogy kb. 5-es koromban mikor elkezdtem serdülni nagyon pattanásos lettem az arcomon a mellkasomon és a hátamon is és az azóta is tart. egészen addig nagyon hosszú vastag egészséges hajam volt ami akkor megritkult és nagyon eltöredezett azóta sem tudom növeszteni. A menszeszem viszonylag kiegyensúlyozott. De előtte kb. 1 héttel irtózatosan kipattog a bőröm sokat szenvedek a fájdalmaktól (pedig minden mást nagyon jól birok) illetve nagyon ingadozó a hangulatom. Bár ez lehet normális nálam. Volt petefészek cisztám ami elméletileg már eltűnt de kb. egy éve voltam utoljára vizsgálaton. Nagyon sokszor van enyhe felfázásom. A vesémmel is félévente kell járnom orvoshoz vesetágulat miatt.


Voltak/vannak valakinek hasonló problémái? Mire számítsak? Hova küld? Vagy egyáltalán fog majd erre valamit mondani?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. nov. 12. 13:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Vérvétellel megnézi a hormonszintjeidet, az endokrinológusok szinte mindig laborlelet alapján dolgoznak, nem kell tőlük félni, nagy eséllyel kideríti melyik hormonbol van több, kevesebb nálad és ad rá.egy gyógyszert.
2016. nov. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Sok kérdés lesz a vérzésedtől időpontok (először, utoljára, fájdalom, erősség), a pattanásokon át az étkezésedig, mindent el kell neki mondani részletesen, tudjon róla. Valószínű megnézi a hasad, combot, hol szőrös és milyen mértékű illetve striákat fog keresni (nekem is azt keresett). Vért fog venni és vidd a korábbi leleteidet.
2016. nov. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
49%

A leírtak alapján ez PCOS gyanús.


Nem akarlak elkeseríteni, de nekem nem jó a tapasztalatom van velük. :(

Csak egyszer voltam ott, hasonló panaszokkal.

Kértem időpontot, pont volt egy üresedés egy héttel későbbre, ezért korán be tudtam jutni.

Odamentem a kiírt idő előtt kb. negyed órával és leültem pont az ajtóval szemben. Nem tudtam, hogy nekem kell-e bekopogni vagy majd hívnak, ezért vártam. Időnként kijött a nő és behívott embereket, név szerint, ezért gondoltam, majd engem is szólítanak. Na így ültem ott már vagy másfél órája, feszülten várva, mikor hívnak már be, mikor kijött a nő és mondta a nevem. Örültem, hogy végre bejutok. Erre mi jött? Lecseszett a nő!!! Hogy az én időpontom már másfél órával ezelőtti volt és hogy örülnöm kéne, hogy ilyen hamar kaptam időpontot, mert más esetben 2-3 hónap a várakozási idő, én meg elkések... O__O Hát nem tudtam sírjak-e vagy nevessek... már másfél órája ott ültem, mi az hogy elkések!? Jól le lettem tolva, miközben semmit nem is csináltam.

Na mindegy, bementem, leültem. Egy fiatal csaj volt az orvosnő, ránézésre olyan 20-as évei végén járhatott még csak. Kérdezte, mi a panasz. Elmondtam neki a cisztákat, pattanásokat, szőrösödést stb. Meg nekem a vércukrom is magas volt, azt is említettem.

Odaadtam az összes leletet, ránézett a papírjaimra, aztán annyi kérdezett, hogy most készülök-e gyereket vállalni? (Gondolom azért kérdezte, mert a PCOS mellett nehéz gyereket vállalni, gyakori a vetélés stb.) Mondtam neki, hogy nem.

Erre annyi volt a válasza, hogy ezek az értékek nem olyan vészesek. (Vérvételen minden ide vonatkozó rész legalább 2x-3x nagyobb volt mint a normális érték.) Aztán elküldött.

Amikor a szőrösödést említettem, csak mosolygott és mondta, hogy ha szőrös vagyok, akkor szőrtelenítsek.... :(

Úgyhogy semmiféle további vizsgálatra nem küldött el.

Feleslegesen vártam másfél órát.

Le lettem cseszve, amiért "elkéstem". És csak megmosolyogták, hogy szőrösebb vagyok még egy átlag férfinál is.


Ha tudtam volna, ez lesz a vége, oda se megyek. :(


Remélem azért neked jobb tapasztalatod lesz velük! De legalábbis egy másik orvost fogsz ki, nem ezt amelyiknél én voltam!

2016. nov. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!