Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nemrég elkezdtem szedni a...

Nemrég elkezdtem szedni a Dalacin 300mgos keménykapszulás gyógyszert a fogam miatt. Elkezdett tőle fájni a hasam és viszketni a nunim. Mit tudok tenni ellene?

Figyelt kérdés

2016. nov. 18. 04:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Antibiotikum, ezért elképzelhető, hogy ilyen tüneteket okoz. Eltünteti a káros és hasznos bélbaktériumokat is, a hüvelyflórának sem tesz jót. Gyógyszertárban tudsz venni probiotikumot és hüvelykúpot vagy gélt, amik segítenek visszaállítani. Nyugodtan kérj tanácsot a gyógyszerésztől, elég ha annyit mondasz, hogy antibiotikumos kezelés miatt kéred, tud majd ajánlani többfélét is.
2016. nov. 18. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A nemiszerv viszketésének az oka, hogy antibiotikum szedésekor a jótékony baktériumok elpusztulnak, és nem tudják megakadályozni a gombák szaporodását. Ezért a baktériumok elszaporodnak a nemiszervben. Ilyenkor a Candida-diéta, gomba elleni hüvelykúpok segíthetnek. Sajnos a gombás hüvelyfertőzés rendkívül makacs betegség, aki egyszer megkapta, az többször is találkozik vele. Ha a panasz nem múlik az antibiotukumos kezelés után sem keressen fel nőgyógyászt. Ha a panaszok továbbra sem múlnak, érdemes elgondolkozni a GYNEVAC injekció kúrán. Ez egy 5 ampullából álló kúra, amit a nőgyógyász írhat fel, szükség esetén félévente kell ismételni, valamint a párjának is be kell adni, mert a betegség férfiakra is fertőző.

A hasfájás oka elsősorban a megváltozott vastagbél baktériumflóra miatt jön létre, célszerű tehát valamilyen probiotikummal kiegészíteni a táplálkozást a gyógyszer szedése alatt. A hasi tünetek általában az antibiotikum kezelés végéig tartanak.

Remélem válaszommal segíthettem!

2016. nov. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igazából már 1,5 napja nem szedem, de még egyik se múlt el.
2016. nov. 19. 07:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!