Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az miért van, hogy pl. most...

Az miért van, hogy pl. most is a balkaromon 132/valamennyi volt a vérnyomásom, a jobb-on meg 153 és a jobbat mértem először?!

Figyelt kérdés
2016. nov. 20. 20:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Hogy te mekkora hülye vagy...
2016. nov. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Miért is?
2016. nov. 20. 20:33
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Csak bal karon mérünk...
2016. nov. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
A hülye Te vagy 1! Nem balkaron mérünk,hanem mindig azon amelyiken a magasabbat mérjük! Az első mérés akkor szabályos ha mindkét karon megmérjük és azután mindig azon mérjük,amelyiken a magasabbat mértük. Kedves kérdező ne ijedj meg! A legritkább esetben egyforma mindkét karon a vérnyomás. 10-20 Hgmm eltérés bőven belefér.
2016. nov. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az első mérés nekem is mindig magasabb, szerintem mérd meg ma úgy, hogy a balt méred előszőr és utána a jobbat.

Ha túl nagy az eltérés, akkor mutasd meg a háziorvosnak az értékeket.

2016. nov. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Az erek eltérő állapota miatt van. A magasabb a mérvadó.

(Egyébként vérnyomásmérés alapszabályai: legalább 5 perc nyugalmi helyzet után, ülve, hátad megtámasztva, talpak a földön, lábak nem keresztben, a vérnyomásmérő mandzsetta kb. a szív magasságában legyen - ha kell, polcold alá a karod, vagy helyezd az asztalra, vérnyomásmérés közben nyugodt ülés, beszéd nélkül.)

2016. nov. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 SzGerg válasza:
71%
A két kar között max 15Hgmm eltérés lehet. Ha ennél magasabb, érdemes felkeresni egy kardiológust, mert utalhat aorta szukuletre/meszedesre is.
2016. nov. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
A két kar különbségét csak akkor lehet reálisan mérni,ha egyszerre mérjük mindkét karon. Az nem ad reális eedményt,ha egy mérővel méred és egyik akrról átteszed a vérnyomásmérőt!
2016. nov. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

egy dologra ügyelj-ha méred akkor utána közvetlenül ne mérj újra ugyanazon a karon.

fals értéket kapsz nem kicsit.

szóval időt hagyj-és aztán mért ha úgy tartja kedved.

nem kell aggódni ha eltérés van a két oldal között.

de mi még fontos ebben az esetben:egy mérés! az nem mérés.

ebből nem nagyon lehet semmire se következteni ami komoly gondolkodásra adna okot-de persze tájékozódásnak jó.

2016. nov. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Kedves vérnyomásos! Legelőször is dícsérendő, hogy figyelsz a vérnyomásodra, azaz rendszeresen méred. a korodat nem írtad le, de ezen felül mégis a köv.a helyzet.Aki leírta a helyes mérést, neki igaza van. Így kell mérni, lehetőleg minden nap azonos időpontban. 2./ Jó, ha mindkét kart méred, a jobb karon általában majdnem mindig magasabb kicsivel az érték, ez fiziológiai okokból így természetes minden embernél. A bal szokott alacsonyabb lenni,mindkét érték számít, mert a magassága számít és vall valamire..tehát nézd meg valamilyen táblázatban, vagy a Webbeteg.hu-n van kalkulátor,. hogy a Te korodban és nemednél mi a normális érték. Ezzel rögtön eldöntheted, hogy kóros-e vagy se az értéked. Ez még mindig semmi, mert a vérnyomást sok minden befolyásolja, (stesszes vagy-e, terhelt-e az életmódod, jól alszol-e, mennyi kávét iszol esetleg stb...)A kritikus határt tudod bizonyára, de leírom 140/90. Ennél feljebb már magas vérnyomásról beszélünk. Az sem jó, ha túl alacsony a vérnyomás, jó, attól nem kapsz szélütést, de az agy elbutulását okozhatja, vagy szédülést okoz, ájulás előtti állapotot pl. Ennek kb. 100/60 a határa. Ha ennél alacsonyabb lehet korrigálni folyadékivással, kis kávéval, mozgással.És még fontos a pulzus is! Ezek vallanak a szív állapotáról, az erekről. ha sportolsz elképzelhető, hogy alacsonyabb a pulzusod, edzettebb vagy, ez nem kóros, ha a szívverésed nem éri el a percenkénti 60-at.Ha többször mérsz a normálisnál magasabb vérnyomást otthon, érdemes először életmódot váltani, pl. lefogyni, kevesebbet sózni, mozogni sokat a levegőn, sokszor keveset enni, vitaminnal, ásványokkal ellátni a szervezetedet, esetleg megnézni a vesédet, hogy minden rendben van-e vele. Ha semmi szervi baj nincsen, akkor esetleg idegi alapon lehet az eltérés. Ha nincs semmi rossz értésed, mondjuk nem szédülsz, nem romlott a látásod, nem cseng, zúg a füled, akkor nincsen baj. Egyébként a legelső, amin észrevenni a magas vérnyomást, még akkor is ha néma gyilkosnak hívják, ha szemészeten megnézeted a szemfenekedet...az rögtön vall, jobban, mint bármelyik másik orvosi vizsgálat!!Az ott észlelt állapot érvényes az egész testedre! Hát ennyi, sajnos én is észrevétlenül lettem hipertóniás, tünetek nélkül és véletlenül vették észre, kezelik, s azóta - némi életmód váltással helyre állt. Nem kell hagyni, hogy szövődményei legyenek!! Nekem a szememen látszik, romlott a látásom, de én más kategória vagyok, nő, középkorú stb...Jó egészséget és ne stresszelj, mert az előhozhatja!! De azért időnként figyeld!Bocs, h.ilyen hosszú voltam,de remélem megnyugtattalak!
2016. nov. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!