Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Karácsonykor dolgozni, vagy...

Karácsonykor dolgozni, vagy előtte elmenni táppénzre?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy hónapok óta nem tudtam normálisan találkozni a szüleimmel, es a legjobb barátaimmal, mivel a lakhelyemtől 500 km-re dolgozok. A cég leállása az ünnepekkor nem okozna semmilyen kart, csak kevesebb pénze lenne a vezetőségnek, akik egyértelműen otthon töltik az ünnepeket. Nem akarom egyedül tölteni meg az ünnepeket is, egy munkásszállón, messze az otthonomtól.. Azon gondolkozom, hogy táppénzre megyek. Ti mit tennetek a helyemben?

2016. nov. 28. 09:45
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Elöször is te egész biztos nem tudod felmérni, hogy okozna-e kárt vagy mennyit, ha leállna az üzem.


Másodszor ha kiíratod magad (már ha találsz olyan orvost, aki vállalja a kockázatot), akkor annak a munkaadó igen alaposan utánajár, és ha kiderül - márpedig kiderül -, hogy elutaztál, akkor januárban már nem is kell visszamenned, mert táppénzcsalás miatt azonnal elbocsájthat.

2016. nov. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szabadságot nem tudsz kivenni?

Ha táppénzre mész, az még itthon könnyebben megoldható, hiszen úgy is otthon van az ember a családdal, mintha valóban beteg lenne. De így, hogy te 500 km-re vagy a családtól és odautaznál, hát elég necces.

2016. nov. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
Lehet, hogy nekünk egészségügyiseknek (és a hasonló beosztasuaknak) is mind táppénzre kellene mennünk? ? Aztán, aki bírja bírja. ..aki nem úgy járt. Mert én is szívesebben nézném otthon a Kevint...vagy b@ssza isten,ha kigyullad valaki karácsony faja, tűzoltók, menjetek ti is haza....
2016. nov. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem csak abban az esetben menj táppénzre, ha nem akarsz ott maradni ennél a cégnél hosszú távon.

Ha van más lehetőséged és terved a jövőre nézve, akkor menj el 2 hét táppénzre, aztán lesz, ami lesz.

2016. nov. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
77%

Nyugodtan menj táppénzre, nincs benne semmi és mellesleg jogod is van hozzá...

Javaslom dokihoz a depresszió tüneteit, én mindig kapok vele 2-3 hét pihenőt...

2016. nov. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!