Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Segítene valaki lefordítani?...

Segítene valaki lefordítani? Semmit nem értek belőle!?

Figyelt kérdés

A cervicothoracalis átmenetben enyhe balra convex hajlat látható, a lordosis kissé csökkent.

A csigolyatestek magassága megtartott, Th.I.corpusban kis haemangioma észlelhető.

A zárólemezek simák, a peremszélek helyenként diszkréten megnyúltak.

A porckorongok víztartalma számottevően nem csökkent, rajtuk kóros mértékű előboltosulás nem ábrázolódik.

A myelon lefutása, vastagsága és jelintenzitása szabályos.

A canalis spinalis nem szűkebb.


Vélemény :

Diszkrét spondylosis jelei.

Discus hernia, gyöki érintettség jele nem mutatható ki.



#idegen szó #Mri-lelet
2016. dec. 3. 15:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%

spondylosis = gerinc meszesedés

Discus hernia = porckorong-, vagy gerincsérv

2016. dec. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Szokásos ködös megfogalmazás ill. leírás, mert azt ugye nem engedi a "szakma", hogy a lelet ne legyen kiértékelve és csak annyit írjanak le, hogy normális. A nyaki-háti szakasz csatlakozásánál balra göbülő hajlat van, valami kis értágulatot is lát (lényegtelen). A csigolyák felső és alsó lapja mintha egészen enyhén megnyúlt volna (mivel pontos számadatot nem ír mértékegységben kifejezve, ez akár beleférhet a normális anatómiába is). A porckorongok sincsenek összenyomódva. Magyarán, bár nyilván valamilyen gerincfájdalom miatt került sor a vizsgálatra, a gerincsérv gyanúja ill. csigolyák közül kilépő idegeket érő nyomás fellépése nem nem igazolható (nem ettől fáj).
2016. dec. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szuper jó a gerinced, bárcsak nekem is ilyen lenne.
2016. dec. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek.
2016. dec. 3. 16:13
 5/12 A kérdező kommentje:
Az viszont elég érdekes, hogy a bal kezemben bizonyos reflexek kiestek amit a reumatológus és a neurológus is megállapított. Van hogy le zsibbad az egész karom vagy a lábam is. Csökkent a tapintás érzet. És ha nem veszem be a gyógyszereket akkor meghulyulok úgy fáj... Raktárban dolgozok és sokat emelek elég nagy súlyú dolgokat. És nem értem akkor mitől ha az mri nem mutatott "semmit"?
2016. dec. 3. 16:21
 6/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk az emelgetestol...
2016. dec. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De több mint 5 hónapja vagyok tappenzen itthon... És semmit nem mondanak... És nem értem. Ha állítólag nincs bajom mert fáj? És a saját lányomat nem tudom rendesen megfogni mert kiesik a kezemből 11kg.
2016. dec. 3. 17:46
 8/12 anonim ***** válasza:

Azt, hogy szuperjó a gerinced, kicsit túlzás, viszont nagy baj nincs, a vélemény ezt jelenti:

A háti gerincnél valószínűleg a rossz és nagyobb terhelés, gerincferdülés miatt van egy kis kopás.


Ez viszont szerintem nem magyarázza az érzéskiesést és a súlyos zsibbadást, sajnos tovább kell kutatni, mitől lehet.

2016. dec. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2016. dec. 3. 17:52
 10/12 anonim ***** válasza:
A szuper jó gerincet arra írtam, hogy nekem a kérdezővel ellentétben, szűk a gerinccsatornám. A zárólemezeim egyenletlenek és betörezettek. Nekem schierman kórom van és nagyon szenvedek. Szerintem a kérdező gerincét egy kis vízi tornával,masszírozással, úszással, gyógytornával rendbe lehet tenni. Lehet, hogy az érzék kiesést a nyaki meszesedés okozza, erre nagyon jó a vízsugár masszázs és hát úszás, valamint van még egy két praktika ami kiűzi a szervezetből a lerakódott mészt. Szerintem egy kis pihenéssel kezelésekkel, rendbe fog jönni a kérdező. Azért az a munka biztos nem tesz jót hosszú távon, lehet, hogy váltani kellene. Jó egészséget kívánok!
2016. dec. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!