Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek baj ha én önszánta...

Szerintetek baj ha én önszántamból el szeretnék menni pszihológushoz? Vagy bárkihez aki segít megoldani a problémám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Szóval, ami miatt el szeretnék menni vagy tenni ellene valamit

1. már 10 éves korom óta van az hogy halálosan félek a tesitől. Egyszerűen röhejes vagyok.(Nem magamnak mert mások röhögnek ki) Nem merek felugrani egy magas zsámolyra sem! És nem tudom miért van ez vagy mitől... És emiatt az egész miatt aludni sem tudok mert stresszelek. Már szedek rá gyógyszert de az sem segít...

2. Igazából a tesit azért írtam mert az egy fő tényező. De egyszerűen minden miatt. Az egész napom stresszes. Csak szombaton nem mert az nap magamba húzodhatok és aznap nem érdekel semmi. De vasárnap 9-18-ig tanulok. Onnan pedig kezdődik az újjab stresszelés a másnapi tesi miatt ás amiatt ami a 3. pontban lesz

3. Most kezdődött ez is... Szóval a legjobb barátnőm -nevezzük most Julcsinak- szóval vele lettem jóba úgy kb 2 hónapja. és mi Julcsival azért lettünk jóban mert Julcsi akkori legjobb barátnője (Éva) sokat volt beteg. De a tegnapi nap Julcsi (aki 2 hónapja azt mondta nekem hogy most már én vagyok a legjobb barátnője) csak reggel köszönt nekem és azon kívül hozzám sem szólt.Ma se. Pedig mindig én kísértem haza és rengeteget beszélgettünk.


a lényeg hogy mindennap stresszelek és ez már 3 éve így megy... És már nem bírom... A legjobb barátnőm egyszerűen elfelejtette hogy létezem és még vele se tudom megbeszélni a problémáimat.

És hát ezért akarok pszichológushoz járni.



#pszichológus #nem bírom ezt a sok stresszet ami mindennap ér
2016. dec. 13. 19:34
 1/5 A kérdező kommentje:
jaj, nem írtam oda! 13 éves vagyok
2016. dec. 13. 19:38
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el ezt a hosszú opuszt, de az a legjobb, ha az ember önszántából, szívesen megy szakemberhez, mert az azt jelenti, hogy felismerte, hogy gond van és szeretne is változtatni rajta. És ilyen esetekben a legkönnyebb és legnagyobb valószínűséggel sikeres a kezelés.
2016. dec. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem. Az, hogy valaki elmegy pszichológushoz, mert segítségre van szüksge, mert elakadt valahol, nem jelenti azt, hogy az illetőnek valami mentális baja van. Ha úgy érzed, tud segíteni, menj csak el!
2016. dec. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi a gyors választ :)

Na de hogy mondjam meg a szüleimnek hogy szeretnék valaki ilyenhez járni? Ők nem díjaznák ezt...

2016. dec. 13. 19:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor titokban.

Nem azt mondom, hogy hazudj nekik, mert nem helyes de ha tényleg úgy érzed, hogy segítségre van szükséged akkor menj el a suli pszichológushoz, nem muszáj tudjanak róla az első alkalommal. S pszichológus meg abban is segíthet, hogy hogy tálald ezt a szülőknek.

2016. dec. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!