Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A tetanusz elleni védőoltás...

A tetanusz elleni védőoltás meddig véd?

Figyelt kérdés
1993.08-ban születtem, ha jól emlékszem megkaptam 11 éves koromban, den me biztos. Most leszek 17 éves. Meddig véd az ellenszer?
2010. máj. 2. 18:51
 1/9 A kérdező kommentje:
Most nézem kötelező oltás, szóval biztos megkaptam emlékszem is. a kérdésem az, hogy még tart a védettség?
2010. máj. 2. 18:51
 2/9 anonim ***** válasza:
nem véd ennyi ideig
2010. máj. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Elvileg 20-21 éves korig, de ha nagyon szennyezett a seb, akkor ezalatt a kor alatt is elkezdik újra az aktív immunizálást a passzív mellett.
2010. máj. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem szennyezett, nagyon kicsit megharapott a kutyám de lefertőtlenítettem. Most akkor meddig véd?
2010. máj. 2. 19:21
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz gond, a tetanusszal, mert az főleg talajban található. Kutyaharapásnál inkább a veszettség a veszélyes, de ha oltva volt a kutyus, akkor nem lehet nagy baj. Vannak kevésbé veszélyes kórokozók is (melyek általában azt okozzák, hogy begennyesedik a seb), de ha lefertőtlenítetted, akkor jó eséllyel elpusztultak.
2010. máj. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
inkább a kutyával csinálj valamit...kis nevelés
2010. máj. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tíz évig véd kb.
2010. máj. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
10 évig ad védettséget.
2010. máj. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A 11 éves koromban megkapott dt megismétlő oltás után 10 évig van még védettségem? Az elég jó, mert volt már néhány nem kicsi sérülésem. Akkor lehet ezért nem kaptam még semmilyen bajt :D 21 éves koromban majd 100%, hogy meghosszabbítom, érdemes.
2010. máj. 4. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!