Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vajon kullancs lehet bennem?

Vajon kullancs lehet bennem?

Figyelt kérdés

Tegnap este olyan fél 11 - 11 körül vettem észre fürdés közben a felkarom belső felén egy fekete kis valamit. Megnéztem jó alaposan, egyértelműen azt gondoltam, hogy kullancs. Megnézettem a párommal is, szerinte nem az. Bennem már volt 1-2 éve egy, de akkor a combom hátsó felén, így azt nem is igazán láttam normálisan, milyen volt, amikor bennem volt. Néztük utána nagyítóval, lámpával megvilágítva, fényképezve. A fotókon teljesen kullancs-szerűnek tűnik. Nagyító alatt pedig mintha láttam volna nagyon nagyon apró lábakat is, de a párom nem.. Szabad szemmel nézve nagyon apró dolog, ahogy néztem róla neten képeket, a legtöbb esetben sokkal nagyobb, mint ez. Van körülötte, vagy mellette egy icipici piros folt, és ha oldalról nézem, kitüremkedik belőlem, tehát nem simul bele/rá a bőrömre. És ahogy olvasgattam róla még éjjel, növekedik ugye, ahogy szívja magát. Ez azóta, mióta felfedeztem, szabad szemmel láthatóan nem nőtt szerintem egy picit sem.

Mi van, ha ezzel orvoshoz megyek? Hülyének fog nézni emiatt, főleg ha esetleg nem kullancs? Tudom, hogy rengetegen fogják, és kiszedik maguknak, de én nagyon félek tőle, aludni is csak olyan 2 óra körül aludtam el, a kezemet feltartva, nehogy hozzáérjen valami, és belém fecskendezze magát.


2016. dec. 21. 08:03
 1/6 anonim ***** válasza:
KIssé túlreagálod a dolgokat. Egyáltalán jártál olyan helyen ahol kullancs mehetett beléd? Ilyen hidegben azok is "nyudton vannak" egyébként. Nekem a kutyámban és a cicáimban rendszeresen szokott kullancs lenni,de most egy pár hete nincsen. Ettől függetlenül nyugodtan elmehetsz az orvosodhoz megmutatni,kinevetni biztosan nem fog!
2016. dec. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Belvárosban jártam 95%-ban. Tegnap voltam egy, a város külsőbbi részén, de semmi erdő, vagy ilyesmi közelében. Pár fa volt. Meg mindig pulcsi, kabát rajtam..

Volt már orvos, aki a pofámba röhögött. Emiatt is aggódom, hogy ha tényleg nem kullancs, akkor ez is kinevet, vagy csak megmondja, hogy hülye vagyok.

Háziorvoshoz kellene menni egyébként, ugye?

2016. dec. 21. 08:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen,a háziorvos is el tud látni mág akkor is,ha egyébként valóban kullancs és ki kell szedni. De szinte biztos,hogy nem az. Nyugi!
2016. dec. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszi!
2016. dec. 21. 08:35
 5/6 anonim ***** válasza:
A kullancs az nem valami felismerhetetlenül apró dolog, világosan látszik róla, hogy mi az.
2016. dec. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De sosem láttam még emberben közelről. Képeken meg van, ahol látszanak a lábai, van ahol csak a potroha látszik ki. Szóval nem tudom eldönteni..
2016. dec. 21. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!